Pět NEJ uplynulého týdne

To nejzajímavější, co se přihodilo v nejvyšší ženské soutěži ve čtyřech utkáních uplynulého týdne.

Největší bitva

Jasně nejvyrovnanější podívanou nabídl duel Slovanka - Levhartice Chomutov, domácí hráčky padly 57:62 a přišly o poslední naději na play off. Z osmé pozice se může radovat Lokomotiva Trutnov.

Středočešky získaly první čtvrtinu a v té závěrečné dotahovaly, přiblížily se na tři body. Zvládly to i bez zkušených Sarandy Daci a Kateřiny Mahlerové, dobrém světle se ukázala sedmnáctiletá Lucie Svatoňová coby autorka 15 bodů a osmi doskoků.

Nejrozjetější ofenziva

Není překvapením, že ofenziva ZVVZ USK Praha zase řádila. SBŠ Ostrava od ní na vlastní palubovce inkasovala 117 bodů (98 po třech čtvrtinách), Lokomotiva Trutnov dokonce 126 bodů (100 po třech čtvrtinách). Pro Východočešky to byl už třetí duel v sezoně, kdy jejich obrana obdržela stovku během 30 minut hry. Přihodilo se jim to v obou utkáních s USK a doma se Sokolem Hradec Králové.

Největší hvězdy

Proti SBŠ Ostrava řádily na straně ZVVZ USK Praha především Brionna Jones s 24 body a osmi doskoky a Kateřina Elhotová s 21 body, šesti asistencemi a třemi zisky. Česká reprezentantka trefila během 19 minut na ploše všechny své střely (trojky 5/5, dvojky 2/2 a trestné hody 2/2). Proti Lokomotivě Trutnov se zaskvěly María Conde s 29 body, šesti doskoky, čtyřmi zisky a třemi asistencemi a Veronika Voráčková, jež nebyla daleko od double double doublu - zvládla 25 bodů a 18 doskoků, k tomu přidala šest asistencí a tři zisky.

Nejnabitější statistiky

Na straně SBŠ Ostrava se proti ZVVZ USK Praha nenudila rozehrávačka Tereza Motyčáková. Jako by hrála i za absentující Natálii Raškovou, během 34 minut stihla šest bodů, 10 asistencí, pět zisků a čtyři doskoky, ale taky sedm ztrát.

Nejvytíženější hráčka

Ještě větší minutáž než Motyčáková má za sebou Kateřina Bartoňová, Levharticích Chomutov proti Slovance pomáhala bezmála 38 minut. Podprůměrné čtyři body doplnila pěti doskoky, pěti asistencemi a jedním blokem. Ale hlavně: svých sedm ztrát smazala sedmi zisky.