Asistence

#9
13.0

Handicap vzdoroval poločas

Brněnský Handicap potvrzuje svou sílu a formu na začátku sezony. Pravda, při prohře téměř o 30 bodů to může znít jako odvážné tvrzení, ale basketbalistky ze Žabovřesk byly v prvním poločase vyrovnaným soupeřem ultra favoritovi celé soutěže, pražskému ZVVZ USK Praha a to dokonce na palubovce pražské Královky. Jenže obhájkyně titulu ve třetí čtvrtině a pořádně zabraly a sebraly tak i tu nejmenší naději čekatelům na případné velké překvapení. Třetí desetiminutovka totiž skončila v poměru 24:5 pro domácí.

Hráčky USK se nemohly trefit z dlouhé vzdálenosti. Možná v tu dobu by se na hřiště ráda vrátila Eva Vítečková. Slavná ostrostřelkyně totiž sledovala utkání z hlediště. Obě družstva v zápase proměnila tři trojkové pokusy, ale zatímco Brňanky vystřelily z této vzdálenosti sedmkrát, domácí spotřebovaly 16 střel. Svého soupeře ale drtily v obraně a po ziscích vyrážely do rychlých protiútoků. Ve hře Brna to byl ojedinělý moment.

Poprvé v sezoně překonala hranici 20 nastřílených bodů domácí Alena Hanušová a i ve třetím zápase tak zaznamenala dvojciferný počet bodů. Výborným výkonem 13 asistencí podpořila vítězství USK Laia Palau.

Ivan Beneš, ZVVZ USK Praha: "V prvním poločase s námi Brno drželo krok, my jsme se začali prosazovat až ve druhém poločase a tam jsme hráli pěkný basketbal. Příležitost dostaly téměř všechny holky z lavičky a utkání bylo velice slušné."

Alena Hanušová, ZVVZ USK Praha: "První poločas jsme hrály hlavně špatně v obraně, měly jsme málo doskoků a naopak Brno mělo hodně útočných doskoků. Ve druhém poločase jsme tyto chyby napravily, ve třetí čtvrtině jsme dostaly pouze 5 bodů. Hrály jsme hodně rychlých protiútoků a tím jsme se dostaly do náskoku a pak už jsme hrály v klidu. Brno navíc dělalo chyby v obraně, takže jsme střílely ještě hodně šestek, což pro nás byly lehké koše."

Jan Bobrovský, Handicap Brno: "Po vyrovnaném prvním poločase jsme zbytečně ustoupili od agresivní obrany. Dali jsme USK příležitost využít rychlých protiútoků. I přesto si myslím, že jsme nepodali špatný výkon."

14 19 33 1 10 8 24 19 21 41 55

Klání mezi ZVVZ USK Praha a Handicapem Brno v posledních letech postrádalo napínavost. Celek z brněnských Žabovřesk navíc postupně propadl do druhé poloviny tabulky. Letos je však na Rosničce víc důvodů radosti, po třech kolech zůstává Handicap neporažený, výhry nad KP Brno i DSK Basketball Nymburk patří k těm cennějším.

Vedení USK zajímá i dění v zámořské WNBA. A nejspíš bude rádo, že Phoenix na finále soutěže nedosáhl. Český mistr už brzy bude mít k dispozici hned tři posily z Ameriky. Kia Vaughn z Washingtonu se k týmu připojí 15. října. Sonja Petrović a Marta Xargay, evropské duo Phoenixu, o den později, jejich dvojnásobná spoluhráčka Candice Dupree přiletí až po Vánocích.