20.0

#16
6.0

Slovanka přeskákala Technic

O důležitosti zápasu pro oba celky není pochyb. S mírnou psychickou výhodou vstupovaly do zápasu hráčky Slovanky. Ty totiž v prvním vzájemném utkání dokázaly zvítězit a právě tato výhra byla ta, která obě družstva dělila v tabulce. V případě výhry se tak Technic mohl na své soupeřky v tabulce dotáhnout. Navíc dnes disponoval výhodou domácího hřiště.

Zpočátku to vypadalo na vyrovnaný zápas, který papírové předpoklady slibovaly, jenže pak přišla druhá čtvrtina a dominance středočeského celku. Ten jí totiž ovládl rozdílem třinácti bodů a položil tak důležitý základ cestě za vítězstvím v zápase. Když se domácí obrana ani po změně stran příliš nezpevnila, nestačil Technicu ani nápor v závěrečném dějství a padl o osm bodů.

Vítězky kralovaly na doskoku (57:35) a také si vynutily mnohem více trestných hody. Samy jich zahrávaly 25, zatímco domácí jen osm. Slovance pomohl double-double Leah Scott za 19 bodů a 15 doskoků. Stejnou individuální statistiku si připsala Čepelková (10+12) a na 11 doskoků dosáhla Opočenská. Slovanka tak svému soupeři v tabulce odskočila na rozdíl dvou bodů.

Lucie Zítková, MK Technic Brno: "Dnešní zápas nebyl vůbec špatný. Jelikož se jednalo o souboj velmi vyrovnaný, o výsledku rozhodly zbytečné chyby v útoku. V obraně holky bojovaly, i komunikace nebyla špatná. Bohužel jsme měly spoustu faulů a trápil nás obranný doskok. Pořád máme co zlepšovat."

Jan Devátý, Slovanka MB: "Důležité vítězství z důvodu postavení v tabulce. Jinak se nehrál pohledný basketbal, kde byla cítit důležitost výhry. V první čtvrtině to bylo ještě vyrovnané, od druhé jsme přitlačili v obraně a na doskoku a postupně jsme navyšovali náskok. V poslední čtvrtině po několika chybách jsme dovolili domácím snížit. Vítězství bereme, ale výkon nebyl optimální."

17 40 57 3 9 4 25 23 15 85 75

Střetnutí MK Technic Brno versus Slovanka MB je velkou výzvou pro oba týmy. Vždyť se jedná o tabulkové sousedy. Jedenáctý je nováček z Brna, desátá Slovanka. Oba kluby patrně směřují do play-out, a tak se jim bude hodit každý bod. Během reprezentační pauzy ani jeden z týmů neposílil, zdá se, že naopak. Gabriela Voláková se ze Slovanky vrátila do pražské BA Sparta a Tereza Lančová zamířila z Technicu do prvoligového béčka KP Brno.