Zisky

#24
3.0

Vítězství vylovené z oceánu ztrát

Středočeské derby se zejména v první půli proměnilo ve ztrátové dostihy (14-15), které však mnohem víc svědčily domácímu Nymburku. Ten se ztrátově ještě mírnil v první čtvrtině, v níž i díky 8 chybám soupeře vyskočil do vedení 26-14. A i když ve druhé části sám spáchal 10 ztrát, vedl po 17 minutách už 45-24 a v osmi hrající Slovanka se pak nezmohla na žádný zásadní odpor. Padla vysoko 95-67 a stále tak zůstává na jedné výhře z 8 zápasů.

Naopak vicemistr, který se nedlouho před utkáním vrátil z pohárového výjezdu do Francie, už si polepšil na 6-3. V utkání měl 6 dvojciferných střelkyň, mezi nimiž byly nejlepší Chomenčuk a Křížová, shodně autorky 14 bodů. Pro Nymburk hovořily lepší protiútoky i trojky (9-3), o něco menší počet ztrát (21-26) a především produkce lavičky (53 bodů). Za Slovanku nejčastěji kontrovaly Scott (18) a Wilson (14).

Jan Devátý (kouč Slovanky MB): „Domácí tým ukázal svou sílu na všech postech. Je to tým, který jako loni zase bude hrát o ty nejvyšší příčky. My jsme po dvou výprascích na USK a v Hradci Králové chtěli předvést lepší výsledek. Myslím, že se nám to povedlo, naznačili jsme zlepšení. Snažili jsme se hrát aktivně v obraně i útoku. Nepočítali jsme s tím, že by Nymburk mohl být unavený po cestě z Francie, protože ani my jsme na tom nebyli o mnoho lépe. Den před utkáním jsme sehráli utkání Českého poháru v Poděbradech, v den utkání s Nymburkem měly naše juniorky za sebou jeden zápas a v neděli je čekal další. Takže nezastírám, že bychom o programu Nymburka nevěděli, ale síly hlavní roli nehrály. Hlavní úlohu hrála obrovská zkušenost na domácí straně.“

Tereza Motyčáková (rozehrávačka Slovanky MB): „V zápase jsme střídaly dobré momenty a hluchá místa, kdy jsme ztrácely zbytečně energii a nevěděly o sobě. Nevěděly jsme si rady se Sašou Chomenčuk, která nám svou výškou dělala problémy. Domácí hráčky měly dobrou střelbu, my jsme zkoušely zónu, ale to nám nevyšlo. I když jsme prohrály, mnohé části jsme neodehrály špatně a máme na čem stavět do dalších zápasů.“

Daniel Kurucz (kouč DSK Basketball Nymburk): „Vítězství jsme očekávali a přišlo, i když musím říct, že druhá půle ukázala, že v této fázi zápasu nehrajeme tak dobře jako v úvodu. Druhý poločas jsme vyhráli jen o devět bodů. V celém zápase jsme měli problémy v obraně, protože si hráčky myslí, že stačí bránit jen na šedesát procent. Do obrany zatím nedáváme všechno. Jinak s vítězstvím o třicet bodů jsme spokojeni. Nejvíc mě překvapila Elisabeth Pavel, která za 14 minut stihla 11 bodů a pět doskoků a to je po zranění dobrý výkon. Ukazuje se, že bude platnou hráčkou. Na straně soupeře se prosadila Scott, ovšem bylo to zapříčiněno i situací ve druhé čtvrtině. Rozhodčí přehlédli ostrý faul na Moniku Hamplovou, která ji do té doby výborně bránila. Do té doby měla Scott pouze tři nastřílené body. Monika musela s krvavým zraněním odstoupit a ve druhém poločase, kdy jsme ji zkusili znovu nasadit, se necítila dobře a museli jsme ji znovu stáhnout.“

Kateřina Křížová (forwardka DSK Basketball Nymburk): „Celkově se na týmu podepsalo páteční dlouhé cestování autobusem. Spánek a regenerace nebyla ideální. Naštěstí jsme, při vší ústě k soupeři, hráli proti Slovance, která měla poměrně úzkou rotaci hráček. Jsem ráda, že jsme vyhrály relativně výrazným rozdílem. Nevyhnuly jsme se mnoha chybám, ale ty hodně pramenily právě z únavy celého týmu. Měly jsme velkou převahu pod košem a vůbec celkově máme kvalitnější tým na všech postech. Poměrně dost jsme měnily sestavu a z mého pohledu nezáleželo příliš na hráčském složení, které bylo na palubovce, protože náš výkon byl konstantní. To je velice příjemné zjištění. Na straně hostů hrála velice dobře a zdravě drze rozehrávačka Motyčáková.“

10 20 30 0 13 14 26 23 20 62 67

DSK Basketball Nymburk letos oželel pomoc zámořských hráček, svou cizineckou divizi staví na dvojblocích z Rumunska a Ukrajiny. K rumunské reprezentantce Sonie Ursu se čerstvě připojila její krajanka Elisabeth Pavel, vysokánskou Ukrajinku Alexandru Chomenčuk pak nedávno doplnila Talisia Udoněnko. To Slovanka MB vsadila na Američanky Leah Scott s Briannou Wilson, obě jsou vysoko v klubových statistikách, zatím to však stačilo jen na jednu výhru. Ve středočeském derby se na ni bude navazovat obtížně.