23
22

KP Brno

První díl pomsty dokonán

První část odplaty za finále Nilfisk FINAL 4 se povedla. Hráčky KP v brněnském derby využily výhody domácího prostředí a v prvním čtvrtfinále získaly bod. Posilněny vítězství v evropském poháru CEWL nenechaly padnout domácí tvrz, i když si opět nechaly soupeře na začátku utéct, stejně jako v nedělním finálovém pohárovém utkání.

V 11. minutě totiž Handicap vedl rozdílem 14 bodů, ale to byl ten pravý signál pro domácí basketbalistky, aby přepnuly na vyšší rychlostní stupeň a zápas si nenechaly utéct. Postupně začaly soupeře dohánět, až získaly vedení. Ještě na začátku druhého poločasu mělo hodnotu pouze tří bodů, ale pak domácí obrana nedovolila soupeři pět minut skórovat, a tak KP mohlo jít do rozhodujícího trháku.

Handicap se těžko vyrovnával s absencí Palušné. Pod košem ztrácel na doskoku a celkem tuto statistiku prohrál o 15 doskoků. Oba celky nasbíraly přes 20 ztrát. Domácí se mohly spolehnout na lavičku, která tu hostující přestřílela v poměru 48:29.

Marian Svoboda, KP Brno: "Nezvládli jsme začátek, soupeř využíval naše chyby a snadno navyšoval náskok. Ne poprvé se ukázalo, že teprve nepříznivý stav nás přinutí k důraznějšímu výkonu, zlepšená obrana znamenala zvrat. V bitvě, kterou museli diváci ocenit, měl Handicap několik momentů, kdy ztrátu snížil a je cenné, že jsme vždy včas reagovali. Výraznou postavou byla Madden, příjemně překvapila Satoranská, její trojky brzdily snahu Handicapu."

Viktor Pruša, BK Handicap Brno: "Podařil se nám skvělý úvod, díky kvalitní obraně byl soupeř zaskočen naším vedením. Nepříznivý stav však domácí hráčky probudil a jejich nápor znamenal zvrat ve vývoji utkání. Hlavní příčinou naší prohry byla převaha KP na doskoku, kde dominovala Madden. Neúčast pivotky Palušné byla znát."

17:30

Třetí KP Brno se střetne se šestým Handicapem Brno. Oba celky měly v posledních týdnech co oslavovat. KP o minulém víkendu triumfovalo v nadnárodním CEWL, známém též jako Středoevropská liga. A Handicap? Ten je novým vítězem Nilfisk Final Four Českého poháru, když v boji o zlato v únoru přehrál právě KP Brno 88:81. To kdyby snad nastaly pochyby o motivacích obou klubů.

V ŽBL mají městští rivalové bilanci 1-1. Na začátku sezony uspěl Handicap v hale soupeře 68:57, Královopolanky mu to však vrátily a Rosničku dobyly po výsledku 82:61.

Monika Satoranská z KP může v případě střelecké formy pokořit hranici kariérních 1000 bodů, aktuálně je na 958 bodech. Kateřina Sedláková z Handicapu má 598 asistencí, jako 18. v historii ŽBL půjde přes metu 600.