32.0

#17
3.0

Podkošové posily řádily

Nová tvář mistra, švédská pivotka Zahui, kralovala 27 body za pouhých 26 minut domácímu duelu USK s KP Brno, který favorit ovládl díky výrazně lepší druhé půli 98-64. Další nová pivotka Režan, tentokrát z chorvatských zdrojů, přihodila 14 bodů, české reprezentantky Kateřina Elhotová s Hanušovou se srovnaly na tuctu. Nejvíc v plusu byla ovšem s 31 minutami nejvytíženější hráčka vítězek Karolína Elhotová, jež se do zápasu otiskla 9 body, 6 asistencemi, 4 zisky a 3 doskoky bez jediné ztráty. Vítězky dominovaly především na doskoku (35-17).

Za Brno se kromě Šujanové (21) s Andělovou (14) nikdo nedostal nad 6 bodů, ještě v minulé sezoně pivotka Pražanek Burgrová se za 16 minut mezi střelkyně nezapsala.

Dokud se obě hlavní střelkyně Brna otáčely, co mohly, jejich tým se poločas držel ve hře (44-34). První čtyři minuty druhé půle však KP zvládlo pouhé dva body a jeho osud tak byl zpečetěn.

David Zdeněk (kouč KP Brno): „Nejprve bych chtěl poblahopřát USK k vítězství. Pro nás je porážka o 34 bodů trošku krutá. Určitě jsme sem přijeli s respektem k USK, k jeho jménu i k tomu, co dokázal. Rozhodně jsme soupeře chtěli co nejvíc potrápit a taky překvapit. Nakonec se ukázalo, že zkušenost stěžejních hráček USK je v tuto chvíli na jiné úrovni, naše hra má ještě spoustu much a mladé rozehrávačky potřebují taková utkání, aby se ve svém projevu a výkonu posouvaly dál. V naší hře vidím spoustu kladů, ale stejně tak nám USK ukázal naše chyby. Vidím potenciál v tom, aby se naše hra zlepšovala a do příštího zápasu proti Slavii předvedeme ještě lepší výkon.“

Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): „Na zahájení sezony to byl hodně kostrbatý zápas, ale máme radost, že jsme vystřídaly všechny hráčky, i z toho vysokého bodového rozdílu. Poprvé za nás nastoupila Amanda Zahui. Dnes se ukázalo, že potřebujeme hrát ještě hodně zápasů.“

7 10 17 2 13 9 13 22 23 57 64

Vicemistryně světa Ilona Burgrová již vyhlásila, že ji čeká poslední sezona v nejvyšší soutěži. Neodehraje ji v ZVVZ USK Praha, ale v KP Brno. A hned v prvním kole nastoupí proti bývalému zaměstnavateli. Brněnský klub významné obměnil kádr, z Turecka přivedl Editu Šujanovou, z Trutnova pak Milenu Prokešovou. Mladé posily zahrnují strakonické Ludmilu Dudáčkovou a Barboru Holubovou či hradeckou Gabrielu Andělovou. Novým trenérem je David Zdeněk.

Mistrovský USK Praha se také proměnil, v sezoně navíc nemůže počítat se zraněnou Terezou Vyoralovou. Novými zahraničními tahounkami mají být Španělka Leticia Romero a Švédka Amanda Zahui Bazoukou. Na USK se sejdou hned čtyři reprezentantky ročníku narození 1999 - k Veronice Voráčkové a Veronice Šípové se připojily Julie Pospíšilová (naposledy Slovanka MB) a Kristýna Brabencová (Žabiny Brno).