týmoví lídři

KP Brno

Užitečnost

Brněnské derby pro favorita

Basketbalistky KP Brno přehrály ve čtvrtém kole ŽBL a úvodním derby sezony městského rivala Teamstore 101:56 a jako zatím jediný tým soutěže mají na svém kontě už čtyři vítězství.

Očekávalo se, že Královopolanky se pokusí duel co nejdříve rozhodnout a soupeři utéct, v první čtvrtině se jim to však nepodařilo. Úvodní desetiminutovku naopak těsným způsobem vyhrály domácí hráčky, které vedly až o sedm bodů a chvíli to vypadalo, že ze zápasu bude drama. Pak už ale převzal kontrolu stříbrný celek loňského ročníku, ve všech třech zbývajících čtvrtinách udržel soupeře dohromady na 30 bodech a celkově vedl až o 45 bodů, o které zápas nakonec skončil. Zajímavostí ze závěru druhé čtvrtiny je fakt, že byl trenér KP Brno David Zdeněk po dvou technických chybách vyloučen.

Střeleckou hvězdou zápasu byla s 20 body a jedenácti doskoky Steph Madden Z KP, kterou doplnily Michaela Stará se 14 body, Edita Šujanová a Dovilé Saurazité se shodly na 12 bodech. Teamstore držela v zápase s osmnácti body Tereza Zítková, Kamila Selucká přidala třináct bodů.

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno):„První polovina zápasu s KP se nám velmi podarila, holky výborně bránily, i v útoku plnily vše, na čem jsme se před utkáním domluvily. Bohužel v druhé polovině už se ukázala kvalita KP, které předvádělo krásný basketbal a nám už nestačily síly a rozdíl ve skóre se neustále navyšoval. I pres vysokou porážku si myslím, že holky předvedly krásný bojovný výkon, za který si zaslouží obrovskou pochvalu.

David Zdeněk (trenér KP Brno): „Bylo to povinné vítězství. Rozhodně nejsem spokojen s přístupem hráček, které z toho v prvním poločase dělaly trochu blamáž. Na druhou stranu holky z Teamstore Brno ukázaly nadšení. Rozhodla zřejmě větší trénovanost a fyzická kondice našeho týmu. Měl bych se omluvit za to, že jsem se nechal vyloučit, ale to, co se děje na našich palubovkách někdy nemůžu unést.“

17 28 45 1 16 14 7 29 15 137 101

Prvním derby v sezoně ŽBL bude to malé brněnské. Předposlední Teamstore Brno, které čeká na premiérovou výhru, se utká se druhým KP Brno, jež je po třech duelech bez porážky. Zápas bude pikantní pro Karolínu Jandovou, která donedávna nastupovala za KP, ale v létě změnila klub. Její spoluhráčky - dvojčata Markéta Šívrová a Monika Stehlíková - pro změnu působí v KP jako mládežnické trenérky.

Utkání Teamstore Brno - KP Brno se hraje v pátek 12. října od 20 hodin v Brně v hale Morenda.