14

KP Brno

Asistence

Levhartice srazila úzká lavička

Basketbalistky KP Brno navázaly po reprezentační pauze na velmi dobrý vstup do sezóny a v devátém kole RENOMIA ŽBL přehrály na domácí palubovce oslabeného nováčka z Chomutova 77:55. První čtvrtina zápasu byla hodně vyrovnaná a hostující Levhartice šly proti favoritovi dokonce několikrát do vedení a schylovalo se k napínavému utkání. Svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého ale zvládly před domácím publikem skvěle závěr prvního poločasu a bodovou sérií taženou mladými reprezentantkami Evou Kopeckou, Ludmilou Dudáčkovou a Sarah Beránkovou utekly do desetibodového vedení. Levhartice navíc nezachytily ani nástup do druhé půle a místo náporu jim Brňanky utekly až ke dvacetibodovému rozdílu. S vypětím všech sil se svěřenkyně trenéra Tomáše Eisnera dostaly zpět na deset bodů, ale přelom třetím a čtvrté čtvrtiny Královpolanky ovládly 8:0 a zlomily odpor soupeřek.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 15 body hostující pivotka Tereza Vorlová, dvanácti body ji doplnila Zuzana Kučerová, ale Chomutov přijel pouze s osmi hráčkami a z lavičky dokázala skórovat jen desetibodová Kateřina Rokošová. Vrolovou naháněla na pozici střelkyně zápasu brněnská Veronika Remenárová, která se dostala na čtrnáct bodů, na dvanácti se shodly její spoluhráčky Gabriela Andělová a Emily Potter. Sedmá výhra posunula KP na chvíli na druhou příčku tabulky, než večer vyhrál svůj zápas Hradec Králové, bilance Levhartic spadla na čtyři výhry a pět porážek.

Tomáš Eisner (trenér Levhartic Chomutov): „Odehráli jsme docela dobrý zápas. Dokázali jsme zastavit počáteční nadšení Brna a kdybychom v posledních vteřinách proměnili šanci, mohli jsme vyhrát první čtvrtinu. Takhle z toho byla ztráta a následně inkasovaný koš, po kterém jsme ztráceli dva body. Domácí nás ani nepřehrávali, spíš my jsme chybovali. To udělalo poločasový rozdíl deseti bodů. Celkově jsme nebránili špatně, ale dostávali jsme koše z druhých nebo třetích pokusů. Trochu jsme se trápili v útoku – šance jsme si vytvářeli, ale neproměňovali je. Celkově jsme se soupeřem, který je třetí v lize a hraje Eurocup, odehráli relativně vyrovnaný zápas."

9 27 36 1 8 9 14 15 20 44 55

Celky KP Brno a DSK Levhartice Chomutov spojují jejich trenéři, v RENOMIA ŽBL nováčci. Dušan Medvecký za Brňanky a Tomáš Eisner za Severočešky jsou bývalí dlouholetí hráči nejvyšší mužské soutěže. Oba jsou spjati se svými regiony, ovšem zatímco Eisner zůstává oblasti Podkrušnohoří věrný i jako kouč, Medvecký se z pomezí Slezska a severní Moravy v létě přesunul na jih Moravy.

Utkání KP Brno - DSK Levhartice Chomutov se hraje v sobotu 23. listopadu od 15:30 v Brně v hale ve Vodově ulici.