Novinky

Lvice už trénují i přes zdravotní patálie

České basketbalistky už se od pondělí připravují v pražské hale Královka, kde v rámci druhého kvalifikačního okna o postup na ženský EuroBasket 2019 přivítají Belgii a Německo. Především souboj s bronzovými medailistkami z posledního evropského šampionátu v Praze a Hradci Králové má být tahákem únorového programu národního týmu.

Trutnov rozstřílel Ostravu

Basketbalistky Trutnova si v duelu sousedů v tabulce poradily na palubovce Ostravy hladce 90:52 a na deváté příčce živí naději na postup do play-off. Naopak Ostrava zůstává s třemi výhrami na desátém místě tabulky ŽBL.

Žabiny vezou cennou výhru z Hradce

Basketbalistky Žabin Brno si dojely v dohrávce čtrnáctého kola ŽBL pro velmi cennou výhru na palubovku třetího Hradce Králové. Hostující Brňanky duel od druhého poločasu kontrolovaly a nakonec zvítězily 79:64.

Slavia se nadřela s předposledním Brnem

Basketbalistky BLK Slavia Praha se v dohrávce šestnáctého kola ŽBL až nečekaně trápily na palubovce předposledního týmu tabulky Technicu Brno. Ještě sedm minut před koncem to bylo o dva body, a nakonec Pražanky vyválčily výhru 87:77, kterou potvrdily čtvrtou příčku.

O jednu Lvici víc. Trenér Svitek nominoval na druhé repre okno

Nabitý basketbalový únor odstartují svými kvalifikačními zápasy 10. a 14. února reprezentantky. Díky dvěma domácím zápasům se Lvice přehoupnou do druhé poloviny svého boje o evropský šampionát 2019. Právě rychle se blížící zápasy mohou v dobře rozehrané skupině mnohé napovědět.

Top 5 sedmnáctého kola

To nejzajímavější, co se přihodilo v sedmnáctém kole české nejvyšší soutěže žen.