týmoví lídři

Užitečnost

Doskoky

HKR-TRU

Dnešní zápas už musel rozhodnout o držitelkách bronzových medailí z letošního ročníku Bonver ŽBL. V sérii o třetí místo si ani jeden ze soupeřů neudržel výhodu domácího prostředí, a tak mohl být paradoxně papírovým favoritem hostující Trutnov. Jestli však tuto myšlenku někdo domácím hráčkám před začátkem zápasu řekl, ony dělaly vše pro to, aby jí rozcupovaly na kousky. V první desetiminutovce uzavřely svou obranu a hostujícím basketbalistkám dovolily pouze osm bodů. Samy jich nasázely 21 a položily tak slušný základ k potenciálnímu vítězství.

Trutnov se z počátečního útlumu vzpamatoval, ale Lvice mohly čerpat z rychle nabytého dvouciferného vedení. Domácí hráčky se ale musely mít neustále na pozoru, protože Kara boj o obhajobu bronzových medailí nevzdala. Do závěrečné desetiminutovky ale vstupovaly domácí hráčky s jedenácti body k dobru. Jenže posledních deset minut v letošní sezóně si hodlaly naplno užít Lenka Pazderová s Michaelou Uhrovou, které se dohromady postaraly od 17 bodů svého týmu z celkových 27. Naopak Lvice zaznamenaly pouze 13 a na poslední chvíli tak přišly o vítězství a medaile.

Trutnov opravdu zachránil bronz za pět minut dvanáct. Vždyť v celém zápase vedl v součtu i obdobím na samotném začátku zápasu necelé čtyři minuty. Jenže tři minuty před koncem vyrovnala Pazderová, aby z následného útoku poslal Cady Trutnov do vedení. To už Kara nepustila i díky přesným trestným hodům.

Hradecké Lvice tak zůstávají na jediné domácí výhře ve vyřazovacích bojích a hlavně po loňské stříbrné sezoně bez medaile. Trutnov naopak obhájil bronzové medaile a podruhé za sebou navíc zvládl rozhodující třetí zápas série o bronz.

18:30

Teď už se musí rozhodnout. Na konci zápasu budou hráčkám jednoho celku pověšeny na krk bronzové medaile. Na druhý zbudou neoblíbené brambory. Jenže kdo bude šťastnější? Lvice nebo Kara? Lvice v pátek zabojovaly na hřišti Trutnova, když až v prodloužení zachránily naději na konec sezony s plackou na krku. Byla to lítá defenzivní bitva. Za vše hovoří skóre 49:48 po prodloužení. Budou se tentokrát víc činit střelkyně?

Trutnov nevyužil v pátek mečbol a nezařídil si oslavu před vlastním napěchovaným publikem. Vyhrávat rozhodující zápasy na hřišti soupeře ale umí. Hráčky Kary tak mohou zopakovat husarský kousek z konce loňské sezony, kdy taktéž v rozhodujícím zápase série o bronz uspěly na hřišti Nymburka. Navíc pro ně hovoří fakt, že Lvice se letos doma v play-off spíše trápí. Ve vyřazovacích bojích uhájily domácí trvz pouze jednou – ve třetím čtvrtfinále proti Slavii.