34

21
8

Loko má čtvrtou v řadě!

Trutnov pokračuje v parádní jízdě posledních dnů a díky čtvté výhře v řadě se dělí o druhou bilanci ligy. Do zápasu s Technikem Brno se na domácí půdě opřel už první dvouminutovkou (12-0) a po poločase 52-34 nebylo co řešit. Pod vítězstvím 85-68 se nejvíc podepsalo 12 trojek Lokomotivy, na něž Brňanky odpověděly jen 6 vlastními trefami.

Domácí tým vedl kvartet Bouman (15+15 doskoků), Kozumplíková (16+7 asistencí), Prokešová (16) a Hindráková (14). Za Technic kontrovaly Zítková (21), Stehlíková (16) a Zrůstová (12).

Petr Kapitulčin (trenér BK Loko Trutnov): „Vstup do zápasu jsme měli výborný a rychlé vedení 12-0 nám mohlo přinést klid do zbytku utkání. Koncentraci jsme ale nedokázali plně udržet a zejména na obranné polovině bylo z naší strany příliš mnoho nedostatků. Díky vysoké úspěšnosti střelby jsme ale naše vedení postupně navyšovali, ač hra nebyla stoprocentně podle našich představ. Poslední část se nám výrazně nevydařila vedle obrany ani v útoku a byla pro nás velkým varováním. Bilance čtyř výher v řadě je samozřejmě fantastická, ale nesmí nás uspokojit. Čekají nás teď výrazně silnější soupeři a s dnešním výkonem, zejména ve druhém poločase, bychom neměli šanci poprat se o dobrý výsledek.“

Lucie Zítková (trenérka MK Technic Brno): „Utekl nám začátek. Špatně jsme bránili, potýkáme se s tím už třetí utkání po sobě. Dělalo nám velké problémy bránit vysokou hráčku Trutnova Bouman, takže jsme od ní odstupovaly a tím umožnily domácím střílet trojky, které se jim velice dařily a neustále nám tak bodově odskakovaly. Ve druhém poločase už to bylo lepší a věřím, že se budeme lepšit i nadále.“

12 22 34 0 7 12 8 25 19 58 68

Lokomotiva Trutnov letos významně sází na své odchovankyně či hráčky, které prošly jejím dorostem. Podkrkonošskou basketbalovou školu však dostalo i několik hráček momentálně působících v jiných celcích. Ve středu Trutnovačky v duelu se strakonickým U19 Chance dokonale ubránily „svou“ křídelnici Veroniku Rybovou. Teď je v duelu s MK Technic Brno čeká souboj s pivotkou Dominikou Murgašovou.

Ještě větší pozornost bude muset obrana Východočešek věnovat Tereze Zítkové. Osmnáctiletá hráčka právě nasázela Slavii 23 bodů a i v pátém kole zlepšila své sezonní bodové maximum.