17

SBŠ Ostrava

Zisky

Slavia se v Ostravě zapotila

Pražská Slavia děkuji Krystal Vaugh, že tým splnil v Ostravě roli favorita. Vaughn předvedla dosud nejlepší individuální střelecký výkon aktuální sezony. Na 77 bodech svého týmu se podílela plnými 38 a navíc přidala 11 doskoků. Domácím tak k dotažení ligového překvapení nestačil ani další velký výkon Canty, která posbírala double-double za 23 bodů a 14 doskoků.

Zdálo se přitom, že Slavia jde postupnými krůčky za očekávaným vítězstvím, ale po poločasovém vedení přišla třetí čtvrtina, ve které Pražanky ztratily devět bodů ze svého jedenáctibodového náskoku a začaly se strachovat o vítězství. Dvě a čtvrt minuty před koncem totiž domácí vedly o jeden bod, ale závěrečné vteřiny patřily hostujícím hráčkám. Ostrava si tak připsala první domácí porážku v této sezoně a vypadá to, že především v Bonver areně bude těžkým soupeřem.

Tibor Jány, SBŠ Ostrava: „Mně se hovoří trošku smutněji, protože si myslím, že jsme se na toto utkání dost dobře připravili. Samozřejmě musíme uznat kvality soupeře, které se ve vyrovnaných zápasech projevují. V závěru jsme měli šanci dostat se do mírného vedení a možná i zvítězit toto střetnutí, ale právě ta nezkušenost nám to neumožnila. Měli jsme dokonce i otevřené střely, které jsme neproměnili s následným doskokem soupeře a zakončením. Slavia i přes naši obranu dokázala skórovat z vymezeného území i z trestných hodů. Nám se sice podařilo se opakovaně dostat do krátkého bodového vyrovnání, ale chyběl nám klíč k tomu abychom soupeře překonali.“

Martin Stavěl, BLK Slavia Praha: „I když jsem si to samozřejmě nepřál, tak se zápas odehrával podle scénáře, se kterým jsme bohužel museli počítat. Kdo si myslel, že jsme sem přijeli lehce vyhrát další zápas, tak tohle utkání dokázalo, že tomu tak nebylo. Soupeř nás předčil v nadšení, v nasazení a v bojovnosti. My jsme hráli příliš profesorsky a ve finále jsme na tom málem doplatili a zápas nám málem proklouzl mezi prsty. Samozřejmě vždycky potěší vyhrát utkání, ve kterém se nám nedaří – naše hra byla statická a hráčky příliš hodně spoléhaly na naši klíčovou pivotku Krystal Voughn. Hlavně jsme opět prohráli na doskoku. Soupeři jsme dovolili 16 útočných doskoků, které většinou pak trestal snadnými koši.“

13 23 36 0 7 10 17 19 15 76 77

Tereza Sedláčková byla ještě na jaře kapitánkou a tváří SBŠ Ostrava, ale teď už má jiné úkoly. Působí v kádru BLK Slavia Praha, o poznání nabitějším. Jedním z jejích nejbližších úkolů bude brzdit Briyonu Canty. Americká rozehrávačka byla při výhře 86:66 nad Technicem Brno takřka u všeho, zaznamenala triple-double za 21 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí, připojila šest zisků, ale také 12 ztrát.