Slovanka
16

Slovanka

Slovanka dobyla Trutnov!

Z hlediska výsledků nedramatickou neděli potvrdila nečekanou kanonádou i Slovanka, která zničila v Trutnově domácí Lokomotivu 64-86! Po vyrovnané první čtvrtině se do půle utrhla na 36-47, po třetí čtvrtině se náskok hostů neztenčil a na 22 bodů narostl v závěrečném dějství. O produkci vítězek se starala především Novotná (34), jíž z odstupu sekundovala Middleton (20). Za domácí kontrovaly Vacková (21) a Goff (17).

Petr Kapitulčin (trenér BK Loko Trutnov): „Slovanka prokázala, že bude mít letos výrazně vyšší ambice. Vždyť v kádru soupeře pro zápas nebyla ani jedna dorostenka, naopak my disponujeme jen pěti dospělými hráčkami. A abychom v podobném zápase mohli uspět, nutně potřebujeme, aby velmi dobrý výkon podala většina z nich, což se dnes nestalo. Do zápasu jsme vstoupili zbytečně nervózně až bojácně, a ač se nám během utkání několikrát podařilo dostat se k soupeřkám na dostřel, tak nás následně vždy srazila nějaká chyba nebo šťastná střela soupeře. V poslední čtvrtině nás pak psychika opustila úplně a zápas tak skončil rozdílem, který jeho průběhu neodpovídá. Přesto je nutno pogratulovat soupeři, který odehrál vynikající utkání a s podobným výkonem by uspěl i u papírově výrazně silnějších soupeřů.“

Jiří Toušek (trenér Slovanka MB): „Do Trutnova jsme jeli s pokorou a vírou v dobrý výkon, podložený slušnou obranou. Čtrnáct dní jsme ovšem nehráli, takže jsme nevěděli, jak to bude na palubovce vypadat, navíc jedna cizinka byla nemocná a druhá s námi ještě vůbec nehrála. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Jestli je to o dvacet, nebo pět bodů, není podstatné, protože sezona teprve začíná. Rozhodla naše kvalitnější rotace hráček z lavičky a splnění taktických pokynů.“

14 23 37 0 13 9 16 20 18 72 86

Na trio cizinek bude spoléhat rovněž Lokomotiva Trutnov. Americkou dvojici - vysokánskou Chelsea Snyder a Shawnte Goff - doplní Michelle Brandao, jediná Portugalka v české nejvyšší soutěži. Šanci dostanou dvě hráčky ročníku 2001, tedy Kristýna Holubcová a Tereza Králová.

Slovanka MB má na soupisce rovněž tři zahraniční posily - americkou pivotku Deju Monet Middleton podpoří Lorena Molnar z Chorvatska a Andrea Lommele ze Slovenska. Další nová členka kádru Petra Malíková má šanci stát se jednou z nejmladších hráček v historii ŽBL, narodila se totiž 9. září 2002.