12
14

Slovanka

Odveta Trutnovu nevyšla

Trutnovu se nepovedla proti Slovance odveta za domácí porážku z úvodního kola soutěže a na hřišti soupeře podlehl 75:82. Východočešky přitom odehrály velmi dobře třicet minut a dlouho vedly až o 9 bodů, ale pak poslední čtvrtinu ztratily poměrem 33:19 a utekl jim celý zápas. Slovanka v poslední desetiminutovce kralovala a svůj náskok navýšila až na 14 bodů a jen závěrečná série Trutnova ještě skóre snížila. K udržení sedmé příčky a srovnání bilance na šest výher a šest porážek nejvíce přispěla sedmnáctibodová Tereza Motyčáková, o bod méně dala Middletonová. Střelkyní zápasu byla s 22 body hostující Kateřina Kozumplíková.

Martin Kárník (trenér Slovanka MB): "Hosté hráli velmi dobře a uvolněně, využívali našich chyb ve velké míře a zaslouženě vedli do 33. minuty. My jsme v posledních sedmi minutách ukázali kvalitu a začali hrát to, jsme chtěli hrát od začátku."

Petr Kapitulčin (trenér BK Loko Trutnov): „Tři čtvrtiny jsme byli o něco lepším týmem, a přestože domácí vyrovnali dvěma neuvěřitelně šťastnými trojkami v řadě, tak jsme si do konce třetí čtvrtiny znovu vybudovali sedmibodový náskok. Bohužel, začátek čtvrté čtvrtiny jsme nezvládli. Několik neproměněných střel, strach o výsledek a také několik velice sporných rozhodnutí rozhodčích znamenalo devítibodovou šňůru domácích. Tu jsme přerušili oddechovým časem, po něm jsme vstřelili trojku, ale byla to bohužel jen naše labutí píseň. Další chyby znamenaly i přes další time-out šňůru 11:0, celkem 20:3 za sedm minut. Až za ztraceného stavu jsme se přestali bát a ještě zabojovali, ale už bylo pozdě. S ohledem na naše velké zdravotní lapálie je částečně pochopitelné, že nám došly fyzické síly, ale bohužel nás opustily i ty psychické, a to je velká škoda. Odehráli jsme se Slovankou výrazně lepší utkání než v domácím prostředí. Zápasy hrajeme po tři čtvrtiny na loňské úrovni, ale v poslední čtvrtině nám výrazně chybí zkušenosti hráček, které už letos v kádru nemáme. Ale s tím se budeme muset poprat a nějakou čtvrtou čtvrtinu zvládnout.“

4 25 29 1 9 7 14 16 23 61 75

Slovanka MB míří na sedmé místo v závěrečné tabulce. Nastřádala pět výher - všechny nad týmy, které jsou pod ní (Lokomotiva Trutnov, BA Karlovy Vary, SBŠ Ostrava, Technic Brno a U19 Chance). Svou cestu za návratem do play-off začala v úvodním kole vítězstvím 86:64 v Trutnově a pokud uspěje i doma, ke startu ve čtvrtfinále se významně přiblíží.

Utkání Slovanka MB - Lokomotiva Trutnov se hraje v neděli 10. prosince od 18 hodin v Mladé Boleslavi.