5.0

#13
5.0

Žabiny znovu přehrály Slovanku

Žabiny už letos potřetí a podruhé ve třech dnech zdolaly Slovanku, tentokrát 86:81. Slovanka se letos dvakrát proti Brnu trápila střelecky, když proti Brňankám nastřílely průměrně jen 41 bodů na utkání. Do zápasu vstoupily Středočešky špatně i tentokrát, když si nechaly nasázet za prvních deset minut 30 bodů a měly dvoucifernou ztrátu. Pak se však zlepšily a už do přestávky se jim podařilo překonat bodový průměr proti Žabinám. Když pak ovládly třetí období desetibodovým rozdílem, bylo před poslední čtvrtinou srovnáno. Poslední čtvrtina pak byla opravdovou bitvou o každý bod. Několikrát se měnilo vedení, a ještě dvě a půl minuty před koncem vedla Slovanka po koši Kingové o dva body. Pak už ale nedaly hostující hráčky ani bod a Žabiny zakončily zápas šňůrou sedmi bodů v řadě. Střelkyní zápasu byla s 23 body hostující Denisa Harapesová, v dresu vítězek byla nejlepší střelkyní se 17 body Hausknechtová.

Martin Kárník (trenér Slovanka): „Poměrně pečlivě jsme se připravovali a většinu zápasu jsme dokázali dodržovat pokyny, se kterými jsme sem přijeli. Těžko se mi vyrovnává jako trenérovi s poměrem faulů v první čtvrtině - 7:1 a to pravděpodobně celý zápas rozhodlo.

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „My jsme věděli, že hrajeme o 6. pozici po zhruba půlce sezony. Po pohárovém utkání jsme věděli, že tento zápas, přestože jsme vyhráli venku v poháru o 20 bodů, bude jiný, jako každý zápas. Slovanka hrála s Middleton, která nenastoupila v pohárovém utkání, takže jejich koncept hry se trochu změnil. My jsme do utkání naprosto skvěle vstoupili. Myslím si, že v prvním poločase jsme hráli, z pohledu útoku, strašně dobře organizovaně a předváděli jsme moc pěkný basketbal. Myslím si, že to byl jeden z nejhezčích výkonu doposavaď na útočné polovině, co jsme mohli předvést. Mrzí mě, že když jsme vedli o 18 bodů, jsme především s pár chybama v návratu do obrany a nechali jsme Slovanku lehce skórovat. Velký problém nám dnes dělaly Motyčáková a Harapesová, které velmi dobře napíchávaly obranu. Slovanka dneska střílela s procentem 44. Koncovku jsme si střašně zdramatovali zbytečně, ale jsem rád, že jsme bojovností vydřeli vítězství, které se počítá. Slovanka dnes ukázala, že Slovanka není v tabulce do počtu.“

13 28 41 2 18 10 26 19 22 85 81

Ve středu Slovanka MB ve vlastní hale nezvládla pohárové představení se Žabinami Brno a po výsledku 39:59 končí. O tři dny později ji se stejným soupeřem čeká na jeho palubovce ligová odveta. Úkol je jasný - proměnit víc než jen 12 střel z pole. Najdou hosté nějaké dvojciferné střelkyně? A zastaví americkou posilu Whitney Bays, která jim dala v Českém poháru 16 bodů?

Utkání Žabiny Brno - Slovanka MB se hraje v sobotu 16. prosince od 16 hodin v Brně v hale Rosnička.