4.0
#6
4.0

První stovka Žabin

První stobodový příděl v této sezoně si připsaly na své konto hráčky Žabin, které zdolaly v městském derby Technic 102:55. Žabiny povzbuzené úspěšným působením na jednom z turnajů EEWBL o minulém víkendu do zápasu vlétly v plné síle a od začátku soupeře jasně přehrávaly. V první čtvrtině nasázely 30 bodů a držely mírné vedení, k jasné výhře nakročily v druhé desetiminutovce, kterou ovládly 29:12. Nakonec vedly favoritky až o 47 bodů a od druhé čtvrtiny měly zápas pod kontrolou. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 20 body Whitney Baysová, která navíc přidala i 11 doskoků. Na druhé straně se prosazovala s 19 body a sedmi doskoky Tereza Zítková.

Aneta Půlpánová (asistentka trenéra Technic Brno): „Tak do dnešního zápasu jsme vstoupily docela dobře. První čtvrtina byla docela vyrovnaná a hrál se, myslím, pěkný koukatelný basket. Pak jsme trošku polevily, přestalo se nám dařit a přestaly jsme dávat body. Soupeř nás přejel a už jsme se do zápasu nevrátily. Za všechno hovoří 25 ztrát, které si prostě nemůžeme dovolit, ale bohužel tam byly. Gratuluji soupeři k dobrému výkonu a že nás takto přejel. My budeme muset víc trénovat a doufat, že se to nebude opakovat.“

Viktor Pruša (trenér Basket Žabiny Brno): „Dnes proti soupeři v malém brněnském derby jsme potvrdili roli favorita a tímto povinným vítězstvím jsme splnili dnešní úlohu. I fakt, že jsme poprvé v sezoně překročili 100 bodovou hranici, je příjemný. Do rotace jsme dostali všech 11 hráček, včetně dorostenek. Myslím si, že to byl až do 3. čtvrtiny poměrně pohledný zápas, který se fanouškům musel líbit. Poslední údaj, který je pro mě asi nejpříjemnější je 22 asistencí, což znamená, že jsme hráli kolektivně a byli jsme trpěliví z pohledu útoku. Také jsme rád, že jsme dnes pošetřili síly na Český pohár, který hrajeme v pondělí v Karlových Varech.“

10 26 36 1 12 6 25 19 28 25 55

Malé derby mezi Žabinami Brno a Technicem Brno je pro oba celky ligovou premiérou v roce 2018. Žabiny však nelenily, o minulém víkendu vyrazily do lotyšské Liepaji pro triumf na turnaji východoevropské soutěže EEWBL.

Utkání Žabiny Brno - Technic Brno se hraje v pátek 12. ledna od 18 hodin v Brně v hale Rosnička.