15
16

SBŠ Ostrava

Trutnov lídrem play out

V play out si připsal další důležitou výhru vedoucí Trutnov, který si poradil na hřišti Ostravy těsně 67:61. Východočešky byly povzbuzeny cennou výhrou z posledního kola základní části nad Slavií, přesto to proti trápící se Ostravě neměly vůbec jednoduché. Domácí hráčky celou první čtvrtinu vedly, a i když v následujícím průběhu už celou dobu ztrácely, nenechaly si soupeře utéct a vždy se dostaly na kontakt. Naposledy to bylo šest minut před koncem o dva body, ale blíže to nešlo. Zápas měl hned osm dvouciferných střelkyň, po čtyřech na obou stranách. Nejlepší byla hostující Kozumplíková se 16 body, domácí Vojtíková nastřílela o bod méně.

Petr Kapitulčin (trenér Trutnov): „S dnešním utkáním nejsem spokojený. Měli jsme v minulém kole zápas, který jsme zahráli velmi dobře a soupeř nás možná trošku podcenil. Dnes jsme byli přesně v opačné roli. Při vší úctě k Ostravě v současném rozložění sil a kádru jsme dnes byli favoritem my. Vstoupili jsme do zápasu jako by se nám nemělo co stát, jako by se Ostrava měla porazit sama. Ostrava má dostatečně kvalitní tým na to, aby se neporazila sama a kdyby měla dnes trochu více štěstí, tak zvítězila. Takže já jsem nespokojený s tím jak jsme do zápasu vstoupili, jak jsme měli málo energie, málo emocí a málo bojovnosti. Kromě 5 minut, co jsme hráli to co minulé utkání, že jsme zahráli několik akcí, několik rychlých protiútoků, kdy jsme si vybudovali 8 bodový náskok, který nás provázel po dobu celého utkání. Dále jsem nespokojený i s tím jak jsme hráli pomalu a jak jsme nebyli vůbec schopni ubránit jedna na jedna. Když jsme změnili obranu, tak jsme nebyli schopni vnímat, že první musíme pokrýt Adélu Smutnou, která byla třikrát sama na trojce. Takže dneska bylo těch bodů pro zamyšlení před dalším utkáním straně moc. Samozřejmě tahle výhra je pro nás strašně cenná, takže spokojenost s výhrou, ale to je tak asi všechno.“

Tibor Jány (trenér SBŠ Ostrava): „Myslím si, že dnes se nám hlavně nevydařil zápas po střelecké stránce. Bylo jasné , že když Trutnov nedokáže ubránit osobní obranou, tak změní na zónovou obranu. Myslím, že družstvo bylo na útok do této obrany docela dobře připravené, ale měli jsme velmi slabou úspěšnost střelby. Dávám to na vrub toho, že do těchto střeleckých pozic se dostávají ještě dost nezkušené hráčky a jejich volba a výběr timingu jestě není tak dokonalý a potřebují nabrat zkušenosti. Věřím, když bude takovýchto zápasů více, že pak budeme úspěšnější a podaří se nám zvítězit i v nějakém zápase. Tak jak bylo povězeno rychlý protiútok v závěru první čtvrtiny rozhodl o tom, že v poslední minutě jsme dostali 8 bodů, a to byl ten rozdíl se kterým jsme se potýkali celý zápas, protože v druhém poločase jsme dostali z rychlého protiútoku jen dva body. Dále byl rozdíl v trestných bodech, ale těžko říct, proč vznikl.“