19

SBŠ Ostrava

Asistence

Trutnov oslavil postup do play-off výhrou

Velmi důležitý zápas viděli diváci na Tatranu. Ostrava bojuje o svou historicky první účast v play-off a domácí výhra nad Trutnovem by jí nesmírně pomohla. Navíc by mohla stále pomýšlet i na sedmé místo, které aktuálně okupuje právě její nedělní soupeř. To Trutnov už má vyřazovací boje jisté. Pomohla mu k tomu prohra Karlových Varů v Hradci Králové.

Vyrovnaný průběh jen podtrhl důležitost zápasu. Krátce po změně stran se do sedmibodového vedení dostala domácí SBŠ. Nikdo ale v tu dobu netušil, že to bude nejvyšší vedení ostravského celku a také že od té doby se začne zápas z domácího pohledu hroutit. Trutnov postupně převracel vedení na svou stranu. Hosté hrozili hlavně ze střední a delší vzdálenosti, domácí z vymezeného území.

Druhý poločas patřil Trutnovu, ve jehož dresu se 21 body blýskla Andrea Vacková. Domácí vedla patnáctibodová trojice Smutná, Butts a Vojtíková. Jenže SBŠ potřebovala hlavně výraznější příspěvek od svých zbylých zahraničních posil. Po semibodovém vítězství se Trutnov může v klidu soustředit na boj o sedmé místo i semifinále Nilfisk FINAL 4 Českého poháru. V obou případech je Východočeškám soupeřem Handicap Brno.

Tibor Jány, SBŠ Ostrava: „Nehodnotí se mi toto utkání jednoduše, a proto jako první pogratuluji soupeři. Myslím, že jsme měli velmi dobrý konec prvního a vstup do druhého poločasu. Zlikvidoval nás úsek 4 minut, který jsme prohráli 0:12 a na ten už jsme neuměli zareagovat. Ztráceli jsme půdu pod nohama. Soupeř měl velmi dobrou úspěšnost střelby. V poslední čtvrtině jsme už prakticky nedokázali nějak ohrozit vedení týmu hostů. A stalo se to, co se stává. Je to nepříjemné pro ty, kteří jsou na hranici úspěchu a neúspěchu a ocitnou se pod touto linií. My jsme byli tentokrát ti, kteří jsou pod touto linií a musíme dobojovat naši sezónu v boji o play out.“

Petr Kapitulčin, Loko Trutnov: „Myslím si, že na zápase bylo hodně vidět, že domácí tým hrál o historický úspěch. Možná je to svazovalo, těžko říct. Možná je svazovalo i to, že věděli, že jsme přijeli bez dvou klíčových hráček. My jsme dnes hráli velice uvolněně. Ve středu jsme ve Varech postupem do poháru splnili to, na co jsme vůbec nepomysleli. A tím, že jsme měli od včerejška jisté play off, tak se nám hrálo dobře. Měli jsme výbornou úspěšnost střelby. Domácí nedali několik vyložených šancí. V klíčových situacích nám to tam vždycky spadlo, takže jsme měli i trošku štěstí. Samozřejmě já mám dneska obrovský kompliment pro svůj tým, protože v základní sestavě nastupovaly dvě 17-tileté hráčky, které to odpracovaly výborně. Zkušené hráčky je podržely. Dorostenky hrály skvělé utkání – na druhou stranu musíme uznat, že i domácí mají spoustu mladých hráček. Myslím si, že jsme utkání zvládli, kromě úseku na konci prvního poločasu, kde domácí odskočili. Máme dvě tři hráčky, které jsou natolik zkušené, že koncovku utkání uhrají. Týmovým výkonem, obrovskou bojovností a kouskem štěstí jsme dnes utkání vyhráli a jsem za to rád. Domácímu týmu přeji, aby se mu jeho cíl pro tuto sezónu povedlo splnit.“

4 23 27 0 12 9 19 12 13 66 72

Duel o vylepšení pozic pro play-off se odehraje také v Ostravě, tamní Sportovní basketbalová škola zve Lokomotivu Trutnov. Osmý tým tabulky se střetne se sedmým. Ovšem Severomoravanky ztrácejí na Východočešky dva body, takže pouhá výhra jim k posunu stačit nebude, musí doufat v další trutnovské zaváhání.