Doskoky

Asistence

Zisky

Loko se utrhla ve čtvrté čtvrtině

Trutnovská top skórerka Andrea Vacková měla prsty i v rozhodující sekvenci ze čtvrté čtvrtiny utkání, v níž od stavu 54-54 SBŠ nedala 6 minut ani bod, a po 5 ztrátách se propadla na 67-54. Přišla tak o zápas, který výborně rozjela, když Canty s Butts 13 body utrhly skore až na 10-21. Navíc až do konce třetí čtvrtiny tým hostů držel vyrovnaný stav, anebo i mírně vedl.

Šéfka Lokomotivy Andrea Vacková svých 21 bodů dozdobila 9 doskoky, veteránka Prokešová přidala 17 bodů. Jejich tým byl při výhře 76-64 lepší z trojek (6-2) i šestek (20-6).

Ostrava ovládla produkci zpod koše (28-46), ovšem tížilo ji 20 ztrát a nemohla se opřít o lavičku (4 body). Nejlepší hráčkou celku byla i přes jejích 8 ztrát rozehrávačka Canty (22+7 asistencí a 5 doskoků), jíž zdatně sekundovala křídelnice Butts 19.

Oběma týmům v utkání chyběly klíčové hráčky: na domácí straně to byla nemocná Hindráková, u hostů pak Wingate. Domácí snajperka Milena Prokešová trefila už svou 700. ligovou trojku a v historickém pořadí je druhá za Darinou Mišurovou.

Petr Kapitulčin (kouč BK Loko Trutnov): „Výhra je pro nás velice důležitá a strašlivě cenná. V poslední době jsme se potýkali s velkými zdravotními problémy, většina týmu se během týdne prala s nemocí, a to včetně mě. Chtěl bych proto ocenit i práci mých kolegů Martiška a Prokeše, kteří výrazně pomohli ke kvalitní přípravě družstva na utkání. V zápase samotném jsme bez klíčové hráčky Hindrákové nezačali dobře. Nedařilo se nám v obraně a také jsme nebyli schopni trefovat volné střely. Za stavu 10-21 nám výrazně pomohl vstup Míši Potočkové, která nás dvěma koši v řadě vrátila do hry, dobrý vstup měla při své ligové premiéře i Tereza Patočková. Stále jsme ale jen dotahovali a před čtvrtou čtvrtinou byl zápas naprosto otevřený. V poslední části jsme ale byli lepší, výrazně týmovější, bojovnější a možná i fyzicky připravenější - podobně jako v utkání s Karlovými Vary. Odpovědnost na sebe vzaly zkušené Vacková s Prokešovou a s pomocí ostatních hráček, které odvedly v druhém poločase také velice kvalitní práci, dovedly náš tým k cenné výhře.“

Tibor Jány (kouč SBŠ Ostrava): „Jsme dost zklamaní, že takto dopadla poslední čtvrtina a Trutnov otočil výsledek ve svůj prospěch. Soupeř přitvrdil obranu, často to bylo na hraně. Bylo to klasické vabank, buď to vyjde a udělá se zvrat, nebo ne. Bohužel platilo to první. My jsme při tomto tlaku ztratili hodně míčů a dostali hodně bodů z rychlých protiútoků, kterým se nedalo čelit. Nemáme tak zkušené hráčky, jako jsou Prokešová a Vacková, ty byly klíčem ke zvratu utkání. V závěru už jsme měli i méně sil.“

6 30 36 0 12 7 20 13 19 55 64

Lokomotiva Trutnov a SBŠ Ostrava, to jsou dva kluby, za které v nejvyšší soutěži nastoupila Michaela Potočková. Trutnovská odchovankyně se do mateřského klubu před touto sezonou vrátila, avšak po zranění se stále nesetkala s formou. Jak si povede proti hráčkám, které dobře zná?