20

SBŠ Ostrava

Asistence

Slavia rozhodla před poločasem

Domácí už mají play-off jisté a Ostrava o něj zuby nehty bojuje. Bylo tak jasné, že oběma celkům v dnešním zápase půjde o hodně. Také ale bylo jasné, kdo je v tomto souboji favoritem. Podle papírových předpokladů měly ke dvěma důležitým bodům blíže domácí, a to i přes velmi slušnou formu Ostravanek v posledních týdnech.

Nebýt druhé čtvrtiny, mohli diváci v Edenu vidět vyrovnanou bitvu. Jenže na kdyby se nehraje, a tak si Slavia mohla od druhého poločasu oddychnout. Ve zmíněné desetiminutovce totiž dominovala v poměru 29:12. To bylo pro Ostravu velké soustu. Nebylo jí tak nic platné, že ve zbývajícím průběhu dokázal s domácími držet krok.

Slavia dominovala pod košem díky velké podpoře nejužitečnější ligové hráčky Krystal Vaughn, která nastřílela 25 bodů. Na doskoku pro změnu vládla Slovenka ve službách Slavie Mária Felixová, která pod oběma koši sebrala 12 míčů. K zahraničním posilám Ostravy se přidala Klára Vojtíková, autorka 17 bodů, ale Ostravě to na vítězství nestačilo. I tři kola před koncem základní části tak zřejmě bude mít na osmém místě jednobodový náskok na Karlovy Vary, které zítra hostí ZVVZ USK Praha.

Martin Stavěl, BLK Slavia Praha: "Potvrdili jsme naší domácí neporazitelnost. Zápas jsme rozhodli ve druhé čtvrtině, kterou jsme odehráli velmi dobře zejména v obraně. I v útoku se nám dařilo. Od té doby jsme zápas měli pod kontrolou. Naší velkou zbraní byl útočný doskok. I když jsme se netrefovali z dálky tak jako obvykle v domácí hale, měli jsme po doskoku pár střel na víc. To ve finále dneska stačilo."

Tibor Jány, SBŠ Ostrava: "Bohužel jsme s domácími drželi krok jen v provní čtvrtině. Od druhé čtvrtiny se projevila kvalita soupeřů, což se projevilo i na konečném stavu, takže domácím gratuluji."

12 12 24 0 14 8 20 23 26 51 71

Když už jsme u týmů, kterým se vstup do nového roku povedl, musíme připomenout také sérii SBŠ Ostrava. Tým to se svým prvním útokem na play-off myslí vážně, v posledních čtyřech ligových duelech přehrál postupně Slovanku MB, BA Karlovy Vary, U19 Chance a MK Technic Brno. Testem kvality bude zápas na BLK Slavia Praha, bez šance však tým z východu České republiky není, vždyť doma Pražankám podlehl jen 73:77.