10
15

Asistence

Drama na Slavii

Přímý souboj o třetí místo se odehrál v pražském Edenu, ale jeho výsledek o průběhu zápas příliš nevypovídá. Z velké výhody do zbytku bojů v základní skupině se raduje domácí Slavia, která ho vyhrála rozdílem 14 bodů. Ten může být v konečném účtování zásadní. Pražanky totiž v úvodu soutěže prohrály na palubovce svého dnešního soupeře o 11 bodů, takže po dnešku má lepší bilanci než Nymburk.

Vše ale mohlo být jinak. Nymburk doplatil na špatný start, kdy domácí rychle získaly dvouciferný náskok. Prakticky celý první poločas tak byly Středočešky ve vleku soupeřek, ale do poločasové pauzy se jim podařilo zápas téměř vyrovnat. To byl základ pro vyrovnaný druhý poločas. V něm sice Slavia stále držela náskok, ale ten se pohyboval jen v řádech jednotek bodů, až přišla 34. minuta, ve které se Nymburk dostal poprvé v zápase do vedení.

Bohužel pro Středočešky trvalo jen 20 sekund. Pak se dostala o krok dopředu znovu Slavia a nymburské basketbalistky měly litovat ještě víc. Ještě čtyři a půl minuty před koncem ztrácely jen dva body, ale zbytek zápasu zvládla domácí Slavia v poměru 14:2. A to je pro ní ta nejlepší zpráva. Bodově se o ní postaraly hlavně Vaughn, Vondráčková a Félixová, které nakonec všechny překonaly hranici 20 bodů.

Martin Stavěl, BLK Slavia Praha: "Za vítězství jsme vděční a velmi si ho ceníme. Podle očekávání jsme se celý zápas potýkali s výškovou a váhovou převahou soupeře, což se nejvíc projevilo na obranném doskoku, kde nás soupeř samozřejmě přehrával. Tento nedostatek a některé chyby v obraně jsme dnes ale dokázali vykompenzovat maximálním nasazením po celý zápas a také velmi slušnou útočnou potencí. S ohledem na obrannou sílu soupeře se nám dnes v útoku dařilo nadstardartně, o čemž svedčí 93 vstřelených bodů. Gratuluji celému našemu týmu k tomuto vítězství."

Daniel Kurucz, DSK Basketball Nymburk: "Zápas se rozhodl hned na začátku, kdy jsme do toho utkání nevstoupili dobře a prohrávali 13:0. Dokázali jsme se dostat do hry i do vedení. Bohužel nás to stahování náskoku stálo hodně sil a na konci to bylo vidět."

17 25 42 2 17 6 15 16 25 82 79

Velký zápas o důležitou třetí pozici po základní části čeká na hráčky BLK Slavie a DSK Basketball Nymburk. Třetí Slavia je na tom o bod lépe než čtvrtý Nymburk, ale má před sebou ještě jeden souboj s USK, Středočešky pro změnu hrají s Hradcem. První vzájemný souboj dopadl lépe pro Nymburk, u Labe domácí basketbalistky vyhrály 77:66, takže jakákoli výhra z Prahy by jim posun vzhůru výrazně přiblížila.

Nymburská křídelnice Alena Huňková přijede do Prahy se 1492 body z ligových zápasů a jako 101. hráčka v dějinách ŽBL bude atakovat hranici 1500 bodů.