9.0

#33
4.0

Slavia vrátila Lvicím porážku

Druhou polovinu základní části odstartoval souboj Slavie s Hradcem Králové. Domácí basketbalistky měly soupeřkám co vracet. V prvním kole totiž Pražanky na Eliščině nábřeží padly nejtěsnějším rozdílem. Zdálo se, že motivace je opravdu veliká. V první čtvrtině totiž na hřišti existoval prakticky jediný tým. Obrana domácích dovolila Lvicím pouhých sedm bodů a Slávistky si tak mohly užívat osmnáctibodové vedení.

Jenže dvouminutová přestávka přišla hostujícím basketbalistkám vhod, zabraly a začaly se vracet do zápasu. V poločase sice ještě Lvice ztrácely osm bodů, ale měly důvod vyhlížet druhou dvacetiminutovku s optimismem. Ještě po změně stran Lvice stahovaly manko, ale domácí se podařilo opět zachytit průběh zápasu.

Hradecké basketbalistky se domácím několikrát přiblížily na dostřel. Dokonce ztrácely jen tři body, ale pro Pražanky bylo důležité, že si mírný náskok udržely až do koncovky, kde už Hradečankám nezbývalo nic jiného než riskovat. Jenže domácí si už vítězství pohlídaly. V jejich dresu opět excelovala Krystal Vaughn, autorka double-double za 22 bodů a 17 doskoků.

Martin Stavěl, BLK Slavia Praha: "Za vítězství jsem hrozně rád. Pro nás je hodně důležité. Porazili jsme druhý tým tabulky a dokonale jsme využili výhody domácího prostředí. Oplatili jsme tak soupeři porážku o bod z úvodu sezony. Myslím, že vítězství je zasloužené. Vedli jsme 40 minut. Do zápasu jsme měli velkolepý vstup a naopak soupeř nic netrefil. Takto nabytý náskok může být ošidný, což se potvrdilo. Nemyslím si, že bychom zápas neměli pod kontrolou, ale mohlo to být lepší, pokud bychom proměňovali trestné hody s úspěšností, se kterou proměňujeme v ostatních utkáních. V 1, 3, a 4. čtvrtině jsme předváděli velmi slušnou obranu. Ve druhé jsme dostali 27 bodů, což je téměř polovina bodů, co dal soupeř za celý zápas."

Romana Ptáčková, Sokol ZVUS Hradec Králové: "Dneska jsme začaly velmi bídně a byly jsme za to po zásluze potrestány. V obraně a na obranném doskoku to v prvním poločase byla hrůza. Pak se ty činnosti sice zlepšily, ale přišlo mi, že nám v útočné fázi chybělo sebevědomí kvůli špatné obraně. Dnes jsme zahrály pod své možnosti."

8 26 34 1 4 2 8 17 19 55 67

Duel prvního kola Sokol ZVUS Hradec Králové - BLK Slavia Praha vyvolal v hostech hořkost. Těsný výsledek 83:82 pro Východočešky zprvu nepřijali, kladli ho za vinu rozhodčím. Teď nastal pro Pražanky čas dokázat, že jsou ve skutečnosti lepším týmem než Hradec. Motivaci mají.