23
27

KP Brno

Favorit naděloval v derby i podruhé

I podruhé během čtyř dnů v brněnském derby zvítězil favorizovaný KP Brno. Královopolanky si v patnáctém kole ŽBL nedělaly větší problémy a Teamstore i přes statečný výkon přehrály 72:50.

Svěřenkyně trenérky Zítkové po nepovedeném středečním pohárovém duelu, ve kterém nastřílely jen třicet bodů, nastoupily do ligového střetnutí koncentrovaněji a většinu první čtvrtiny vedly, dokonce až o pět bodů. Hlavně se Teamstore dařilo solidně bránit a udržely domácí hráčky v první čtvrtině na dvanácti bodech. Pak se ale ofenziva domácích rozjela a 28 body ve druhé čtvrtině skóre otočila. Po přestávce začal navíc hostující hráčky zlobit útok, za třetí čtvrtinu zvládly jen devět bodů a rozdíl ve skóre přerostl dvacet bodů. I tak ale Teamstore zabral a nedovolil ze zápasu udělat debakl, jako tomu bylo ve středu.

KP mělo útok velmi dobře rozdělený, všech osm hráček, které zasáhly do zápasu, dalo alespoň šest bodů, nejlepší střelkyní zápasu byla s 15 body egyptská posila Brňanek Reem Moussa. Teamstore neměl ani jednu dvoucifernou střelkyni, Tereza Zítková se dostala na 9 bodů, tři její spoluhráčky nastřílely po osmi bodech.

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno): „Naše hráčky podaly i bez Báry Holubové, která nám chyběla v rotaci, výborný výkon, bojovaly a odehrály hezké utkání. Proti středečnímu pohárovému derby jsme se lépe připravily. Holky hrály disciplinovaně, věděly, co mají dělat v útoku. Škoda zmatkování na začátku třetí čtvrtiny, tam jsme obdržely zbytečné koše. Celkově to tedy bylo mnohem lepší než v poháru.“

Martin Pospíšil (trenér KP Brno):„Je mentálně těžké odehrát dva zápasy během tří dnů se stejným soupeřem. Jsme rádi, že to máme úspěšně za sebou, i když tentokrát jsme nepotvrdili kvalitu, kterou jsme měli potvrdit. Zvládli jsme derby i v okleštěném složení, nyní se můžeme koncentrovat na další střetnutí, která nás od února čekají.“

18 20 38 1 14 12 27 16 25 25 50

Městské derby mezi KP Brno a Teamstore Brno má favorita jasného. Královopolanky mají ambice výrazně vyšší. A s Teamstorem víc spolupracují, než že by s ním soupeřily. Konkrétní podobou této kooperace je hostování Barbory Holubové z KP do Teamstoru. Oba celky se naposledy potkaly ve středu v rámci čtvrtfinále Českého poháru. KP Brno uspělo 87:30.

Utkání KP Brno - Teamstore Brno se hraje v sobotu 19. ledna od 15:30 v Brně v hale v ulici Vodova.