Slovanka

Užitečnost

Doskoky

První výhra pro asistentku

Basketbalistky KP Brno přehrály v desátém kole ŽBL na domácí palubovce Slovanku hladce 88:42. Svou první a jedinou výhru tak zaznamenala zastupující hlavní trenérka a dosavadní asistentka Andrea Kuklová. Vedení v pondělí představí nového zřejmě zahraničního kouče po Davidu Zdeňkovi, který se po dohodě s vedením klubu bude soustředit na kategorii U19.

Brňanky změna trenéra nerozhodila a do zápasu vstoupily s jasným cílem potvrdit roli favorita. Slovanka se držela jen v úvodních minutách, pak však přišla bodová série domácích hráček a ty získaly dvouciferné vedení. Mladoboleslavský celek se ještě pokusil zabojovat, ale ve druhé čtvrtině vstřelily jen sedm bodů a před poločasovou přestávkou narostl náskok nad 20 bodů. Velmi dobrý výkon KP pokračoval i v druhé půli a domácí hráčky tak bez problémů dokráčely k výhře.

Střeleckou hvězdou zápasu byla Aneta Mainclová, která se blýskla 24 body a 11 doskoky, Dovilé Saurazité přidala 17 bodů, Michaeka Stará 12. Za Slovanku se prosadilo střelecky jen šest hráček, se dvanácti body je vedla s 12 body Monika Satoranská.

Kateřina Novotná (trenérka Slovanka MB): „Nebyl to náš povedený zápas, soupeř nás převyšoval ve všech individuálních činnostech. Můžu mít radost jen z pár úseků hry. Na Slavii nebo v Nymburku jsme bojovaly mnohem lépe, v Brně se nám nedařily jednoduché věci. Citelně chyběla Vorlová, má problémy se zády.“

Andrea Kuklová (trenérka KP Brno): „Naše družstvo podalo zodpovědný a koncentrovaný výkon, soupeři toho v podstatě moc nedovolilo. Navíc spoustou hezkých akcí hráčky bavily diváky.“

13 21 34 0 5 6 19 19 17 21 42

KP Brno nedávno posílilo o dvě výrazné a vysoké ženy. Na pozicích asistentek má nyní na lavičce olympioničky Andreu Kuklovou (reprezentovala v Barceloně) a Ilonu Burgrovou (zúčastnila se her v Londýně). Druhá z nich se do Brna vrací po půlroce, tehdy se rozloučila s hráčskou kariérou. Královopolanky však dočasně oslabily na hřišti, ve středečním eurocupovém utkání chyběly vysoké hráčky Steph Madden a Veronika Remenárová. Jak to bude v souboji se Slovankou MB?

Utkání KP Brno - Slovanka MB se hraje v sobotu 1. prosince od 15:30 v Brně v hale v ulici Vodova.