13

Slovanka
KP Brno

Satoranská při návratu pomohla k výhře

Basketbalistky KP Brno si dojely v dohrávce patnáctého kola ŽBL pro výhru 76:58 na palubovku Slovanky MB. Jednou z hvězd zápasu byla i bývalá hráčka Slovanky Monika Satoranská, která byla druhou nejlepší střelkyní vítězek. Brňanky, které hladce zvládly první letošní vzájemný duel na domácí palubovce, vletěly do duelu s jasným cílem, který začaly naplňovat hned od úvodu. Prohrávaly jen v prvních minutách a od třetí minuty se dostaly do vedení nadobro. Úsek mezi třetí a osmou minutou ovládly hráčky KP 14:2 a dostaly se dvouciferného vedení. Slovanka sice ve druhé čtvrtině po náporu srovnala skóre, ale do přestávky už zase pět bodů ztrácela. Definitivní zlom nastal ve třetí desetiminutovce, kde se Brňanky dostaly znovu do desetibodového vedení, a to už nepustily. Nejlepší z pěti dvouciferných střelkyň vítězek byla se 16 body veteránka Ilona Burgrová, Satoranská se do bývalého působiště vrátila dvanácti body a poosmé za sebou dala dvouciferný počet bodů. Nejlepší hráčkou Slovanky byla se 13 body Denisa Harapesová.

Šnábl (Slovanka MB): Myslím, že dnes to byl klasický zápas, kdy hrálo profesionální proti poloamatérskému družstvu. Projevilo se, že my jsme pohromadě teprve asi druhý týden a holky se učí, jak chceme hrát v obraně a v útoku. Druhý poločas jsme navíc museli odehrát bez naší klíčové rozehrávačky, která se zranila, tak dopadl zápas podle očekávání. Sice jsme si zkoušeli systémové věci, které chceme zavádět v další části soutěže, ale nemohli jsme pomýšlet na úspěch.“

David Zdeněk (trenér KP Brno): „Slovanka odvedla velmi houževnatý výkon a takovým tím svým zvláštním stylem obrany dokázala narušit náš komfort a tím nám dělala problémy. Ve druhé půli jsme se ale dokázali zlepšit, a nakonec bylo vítězství pod kontrolou. Jsme rádi za výhru, ale soupeř byl houževnatý, bojoval a má mé uznání.“

9 34 43 0 15 13 13 21 24 81 76

Monika Satoranská byla nejlepší střelkyní KP Brno v posledních dvou ligových zápasech, dvouciferný počet bodů zaznamenala sedmkrát za sebou. A teď si zahraje na mladoboleslavské palubovce Slovanky MB. Dobře ji zná: v barvách tohoto klubu debutovala v ŽBL. Jak se jí v důvěrně známém prostředí bude dařit?

Utkání Slovanka MB - KP Brno se hraje v neděli 14. ledna od 17 hodin v Mladé Boleslavi.