KP Brno

#30
15.0

Slavia veze výhru z Brna

Slávistky vybojovaly velmi důležitou výhru, když i podruhé v této sezoně po vyrovnaném průběhu porazily KP Brno, tentokrát zvítězily v moravské metropoli poměrem 85:80. Zvláštní zápas čekal oporu Slavie Steph Maddenovou, která ještě loni hájila barvy KP. Maddenová, která je sedmou střelkyní soutěže měla prsty ve skvělém vstupu Pražanek do zápasu. Ty si hned v první čtvrtině vybojovaly dvouciferné vedení, které narostlo před poločasem až na 17 bodů. Druhá půle byla ale plná zvratů a zápas tak ani zdaleka nebyl rozhodnutý. Desetibodový poločasový náskok hostujících hráček domácí střelkyně v čele s Monikou Satoranskou rychle dorovnaly a měly šanci jít do vedení. Místo toho se ale probraly Pražanky a osm minut před koncem znovu vedly dvouciferným rozdílem. Tím však drama sobotního večera neskončilo, protože Brno předvedlo ještě jeden nápor a Remenárová trojkou tři minuty před koncem srovnala. Pak se však domácí hráčky na dvě minuty střelecky odmlčely a Slávistky si závěr pohlídaly. Hvězdou zápasu byla ex-brněnská Maddenová, která s 26 body vedla Slávii. O čtyři body méně nastřílela Bellocková a ještě přidala 15 doskoků. Výborné výkony posledních týdnů potvrdila v dresu KP patnácti body Satoranská.

David Zdeněk (trenér KP Brno): "Začátek nám nevyšel, byli jsme chladní, bez energie. Od druhé čtvrtiny naše hráčky přidaly na bojovnosti, nezklonily hlavy a úžasným způsobem ztrátu zlikvidovaly. Zlomit Slavii, která stála na výkonu třech Američanek, se však nepodařilo, sehrálo roli i štěstí při střelbě."

Martin Stavěl (trenér BLK Slavia Praha): "Velmi cenné vítězství nad zdatným soupeřem. Byli jsme na zápas dobře připraveni, měli jsme výtečný nástup. Ale Brno se vzchopilo a nastalo drama. Máme radost, že se šťastným koncem pro nás, konečně se nám podařilo vyhrát těžké utkání venku."

13 34 47 2 7 11 16 29 21 100 85

Milena Prokešová z KP Brno už mohla mít za sebou ligový zápas číslo 500, ale o minulém víkendu proti ZVVZ USK Praha kvůli zranění nenastoupila. A absentovat by měla také proti BLK Slavia Praha. Mezi zraněnými je navíc i další velezkušená Ilona Burgrová, takže to budou mít Brňanky v důležitém zápase o pořadí v první pětici složité.

Ovšem mají k dispozici Moniku Satoranskou, která se v listopadu rozehrála a dvojciferný počet bodů nastřílela v posledních pěti zápasech. Však se na její formu mezi sebou upozorňují i protivnice ze Slavie.

Pozornost Královopolanek bude naopak upřena na Steph Madden, která v minulé sezoně hájila jejich barvy, ale v létě se rozhodla pro stěhování do Prahy.

Utkání KP Brno - BLK Slavia Praha se hraje v sobotu 16. prosince od 15:30 v Brně v hale Vodova.