KP Brno

Asistence

Zisky

KP má výhodu nad Slavií

Úkol pro domácí KP Brno zněl jasně. Nejen vyhrát, ale ideálně rozdílem větším než deset bodů. Jen tak mohly Brňanky nad svým soupeřem získat výhodu do finiše ve vyrovnaném čele tabulky. Samozřejmě, Slavia vstupovala do utkání s opačným cílem. Když ne získat dva body, tak alespoň ubránit náskok z prvního vzájemného utkání.

První poločas výraznou nápovědu k rozřešení hádanky nepřinesl. O něco blíže ke svému cíli byly Pražanky, které po 20 minutách ztrácely na domácí jediný bod. Jen druhý poločas se odehrál jednoznačně v režii KP. A hlavní postavou byla Tereza Pecková. Zkušená univerzálka nasypala za celý zápas soupeřkám do koše 26 bodů a přidala 8 doskoků a dvě asistence.

Také díky jejímu příspěvku se vedení Brňanek ještě před koncem třetí části hry vyhouplo nad kýžených deset bodů. Šanci už KP nepustilo a může tak dál stíhat Hradec Králové na druhé příčce tabulky, o což prakticky Slavii připravilo. Zápas navíc byl důležitý i pro boj o vavříny z Českého poháru. Už za dva týdny se oba celky střetnou znovu. Tentokrát na téměř neutrální půdě brněnské Rosničky v semifinále Nilfisk FINAL 4.

Marian Svoboda, KP Brno: "Šlo o hodně, postupně jsme překonali nervozitu a zlepšeným výkonem ve druhém poločase jsme Slavii i s kvalitními oporami jednoznačně přehráli. Naše vítězná série je nádherná, chceme aby pokračovala. Ale bude to zatížení na hranici únosnosti, kromě play off ŽBL hrajeme ještě dvě Final Four."

Martin Stavěl, BLK Slavia Praha: "V první půli jsme měli dát o 20 bodů víc. Po přestávce Brno využilo výškovou převahu, nám chyběl doskok."

5 22 27 1 5 6 21 23 20 50 65

Důležitý duel o nejlepší čtyřku - a tedy i domácí výhodu ve čtvrtfinále - spolu svedou KP Brno a BLK Slavia Praha. Oba týmy mají na kontě pět porážek, v prvním duelu této sezony vyhrály Pražanky 73:63.

Brněnská hráčka Tereza Pecková bude v utkání útočit na posun do top 50 česko-slovenských ligových střelkyň. Na Jiřinu Přívarovou, autorku 3362 bodů, jí chybí jedenáct bodů.

Střelecká opora slávistek Krystal Vaughn je „jen“ na 984 bodech. To však znamená vážný útok na hranici 1000 bodů. V ŽBL něco takového dokázalo pouze pět Američanek - Lindsay Whalen, Kia Vaughn, DeLisha Milton-Jones, Baendu Lowenthal a Amber Sprague.