Doskoky

#30
18.0

Slavia si poradila s Ostravou

Slávistky potvrdily pozici jednoho z nejlepších týmů ligy i na hřišti Ostravy, kde relativně hladce zvítězily 80:59. Pražanky se chopily zápasu v závěru první čtvrtiny, kdy získaly devítibodový náskok. Ten v úvodu druhé desetiminutovky navýšily na dvacet bodů a od té doby duel kontrolovaly. Hvězdou zápasu byla hostující Kristi Bellocková, která k 21 bodům přidala i 18 doskoků. Na druhé straně jí kontrovala Chambersová 26 body a deseti doskoky.

Martin Stavěl (trenér Slavia): „My jsme sem přijeli vyhrát, nicméně věděli jsme, že se v Ostravě hraje těžce. Což se potvrdilo i dnes, i když to nebylo tak vyrovnané jako minulou sezónu. Toto utkání jsme sice 37-38 min vedli, to znamená, že to může opticky vypadat, že tento zápas byl jasný, ale pro mě jasný nebyl. Vytvořili jsme si minimálně 3-4x komfortní náskok 20 bodů, nicméně následně 4x došlo k tomu samému. Došlo k polevení v koncentraci a snížení náskoku na 10 bodů, time-out a znova. Samozřejmě jsem rád za vítezství, ale s tímhle spokojený nejsem. Vím, že nejsme poslední tým, který tady hrál a měl problémy. Myslím si, že Ostrava je schopná doma nějaké zápasy uhrát a tam, kde je aktuálně v tabulce úplně tak nepatří. Útok soupeře podle očekávání táhly dvě Američanky. Dařilo se Chambers, ale na nás to nestačilo.“

Tibor Jány (trenér SBŠ Ostrava): „Když se podívám na konečný výsledek, tak myslím, že je to uspokojivé, protože když jsem sledoval zápas Slavie ve Varech a v první čtvrtině vyhrávala o 40 bodů, tak z tohoto pohledu jsme dost dlouho drželi se soupeřem krok. Rozdíly ve čtvrtinách nebyly až tak moc velké, ale v konečném důsledku se to nasbíralo na -20 bodů. Když soupeř polevil, tak jsme měli ještě šanci nějakým způsobem se přiblížit a udělat toto utkání zajímavější. Vždy nás to však vyšlo, že náš výkon zrovna klesal, když soupeř zvyšoval svůj tlaku, a to tlaku nejen v obraně, ale i v útoku, kde se pak následně opět dostal do bezpečné vzdálenosti. Byl to jasně ukočírovaný zápas až do konce. Může nás však potěšit výkon Frgalové, která má dnes v nohách už druhý zápas, tak jako všechny juniorky. Na mnohých se to projevilo. Dvě hráčky nemohou utkání utáhnout a my jsme nenašli tu třetí, anebo možná i čtvrtou, která by jim pomohla, abychom dokázali ještě více vzdorovat.“

18 38 56 4 22 11 12 16 15 111 80

Wells má u Labe nahradit Aljaksandru Tarasavu - s běloruskou reprezentantkou totiž nebyli v Nymburce spokojeni a ukončili s ní spolupráci. Hráčka by však z ŽBL zmizet neměla, obratem po ni sáhla BLK Slavia Praha. Stihne se přestup ještě před víkendovým duelem na palubovce SBŠ Ostrava?

Utkání SBŠ Ostrava - BLK Slavia Praha se hraje v neděli 26. listopadu od 16 hodin v Ostravě.