Body

#4
15.0

KP popáté v řadě

Basketbalistky KP Brno jsou i po pátém duelu v ŽBL neporažené. Jeden z lídrů ligové tabulky si v zápase šestého kola poradil s Ostravou hladce 97:58 a odsoudil naopak soupeře k bilanci 0 – 5. Favorizovaný domácí celek měl s Ostravou potíže jen v úvodní čtvrtině, ve které se Ostrava držela a prohrála ji jen o pět bodů. Solidní výkon mladého týmu SBŠ pokračoval i ve druhé desetiminutovce a většinu čtvrtiny byl rozdíl stále na pěti bodech. Královopolankám ale vyšel závěr poločasu, který je nastartoval i do třetí čtvrtiny, kde došlo k definitivnímu zlomu utkání. Krátce po přestávce vzrostlo vedení domácích poprvé na dvacet bodů, a i když se Ostravě podařilo korigovat, poté se projevila kvalita Brna a závěr už byl jednoznačný. Unavený hostující celek prohrál poslední čtvrtinu 13:34 a závěrečné skóre tak vypadá hůř než průběh zápasu. Nejlepší z pěti dvouciferných střelkyň vítězek byla šestnáctibodová Edita Šujanová, o bod méně zvládla Michaela Stará. Naopak u Ostravy se před deset bodů dostala jen Ines Čorda, která dala 15 bodů, Lucia Hadačová se blýskla jedenácti doskoky.

David Zdeněk (trenér KP Brno): „Dva úplně rozdílné poločasy, v prvním jsme spadli do našeho šedého průměru, kdy jsme neplnili taktické pokyny, soupeř nás porážel ve hře jedna na jedna. Ve druhém poločase přišel zlepšený týmový výkon díky změnám obrany. I přes vysoké vítězství to nebyl úplně optimální výkon, pozitivem je návrat Remenárové po zranění.“

Stanislav Onuška (trenér SBŠ Ostrava): „Úvod byl z naší strany solidní, drželi jsme s favoritem krok, ve druhé půli jsme však dopláceli na nedisciplinovanost. Na výsledku se podepsala naše nepřipravená střelba bez návratu do obrany. A druhým důvodem vysoké porážky je naše lavička, po vystřídání nám Brno výrazně uteklo.“

10 26 36 1 7 3 17 19 19 40 58

SBŠ Ostrava se nepovedl ani duel s Žabinami Brno, ani s Teamstore Brno. A proti KP Brno teď rozhodně nebude za favorita. Vždyť královopolský tým zůstává neporažený, zatímco Ostravanky naopak čekají na premiérový úspěch. Do sestavy KP se po zdravotní pauze vrací slovenská pivotka Veronika Remenárová.

Utkání KP Brno - SBŠ Ostrava se hraje v sobotu 20. října od 15:30 v Brně v hale v ulici Vodova.