KP Brno
16

KP Brno

Trutnovská pevnost

Basketbalistky Trutnova mají z osmi zápasů dosavadní sezony ŽBL pět výher, hned čtyři přišly v domácím prostředí, kde mají po skolení KP Brno 93:70 bilanci 4-0. Východočeský tým před tradičně skvělým soupeřem ani jednou neprohrával, přesto nebylo dlouho o vítězi rozhodnuto. Po vyrovnané první čtvrtině si Trutnov získal poprvé dvouciferný náskok ve dvanácté minutě po trojce Terezy Šípové. Nástup domácího týmu pokračoval a před přestávkou se blížil rozdíl ve skóre dokonce dvaceti bodům. Po přestávce se Brno zlepšilo, snížilo na rozdíl deseti bodům a hrozilo dalším náporem, domácí hráčky ale ustály nástup soupeře ve třetí a následně i ve čtvrté čtvrtině, kdy to bylo pět minut před koncem o jedenáct a pohlídaly si velmi cennou výhru.

Trutnovu pomohlo k výhře jak 11 proměněných trojek, tak větší agresivita při hře do koše, která domácím hráčkám získala celkem 34 trestných hodů oproti pouhým 15 Brna. Celá domácí základní pětka se dostala do dvouciferných čísel, devatenácti body, 11 doskoky a šesti asistencemi kralovala Brittany Carter, na osmnácti bodech se shodly Tereza Šípová a Jordan Adams, která přidala i 15 doskoků. Brno vedla s 16 body Jasmine Gill, Michaela Stará na 15 bodů spotřebovala devatenáct střel.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Podali jsme výborný výkon, nejlepší v sezoně. Do zápasu jsme vstoupili zodpovědně a drželi jsme se se soupeřem. Ve druhé čtvrtině jsme hráli basket, který chceme předvádět. Hráli jsme rychle dopředu, proměňovali pozice, hráli jednoduše. Utekli jsme na poločasových devatenáct bodů, což se ukázalo jako rozhodující. Samozřejmě se dalo čekat, že soupeř zápas nevypustí. Ve druhém poločase mi místy tuhla krev, ale ustáli jsme dva-tři kritické momenty a utkání zvládli. Důležité bylo, že jsme KP Brno nenechali snížit rozdíl pod deset bodů a naopak dokázali natáhnout náš náskok. Holky pochopily, že můžou hrát skutečně s každým a porazit i tak kvalitní tým. Doufám, že nám to vydrží až do konce sezony.“

David Zdeněk (trenér KP Brno):„Nečekal jsem jednoduché utkání. Hráčky jsem upozorňoval, že Trutnov hrál poslední zápasy velmi dobře a je v dobré psychické pohodě, doma ještě neprohrál. Soupeř byl takřka ve všech činnostech lepší, měl mnohem více entuziasmu, což jsme mu dovolili naším nepovedeným úvodem, pak už se vezl na vlně. My jsme hru nekontrolovali a byli týmem, který byl celý zápas pozadu. Ve druhém poločase jsme věřili v obrat. Věděli jsme, co potřebujeme zlepšit, dařilo se nám to ale jen krátký úsek. Vzápětí jsme našimi chybami a nakupením faulů přišli o možnost přiblížit se víc domácím. Trutnov hrál fantasticky před perfektním publikem, které tady vždycky je a hnalo hráčky dopředu. Celá základní pětka domácích se podílela na vítězství dvouciferným počtem bodů, tři daly takřka dvacet bodů a dvě přes deset. To nám výrazně chybělo.“

19 32 51 0 9 3 16 16 27 48 70

Lokomotiva Trutnov je největším překvapením nové sezony ŽBL, po sedmi zápasech už má na kontě čtyři výhry. Do Podkrkonoší teď přijíždí favorizovaný KP Brno, asi hlavní kandidát na pozici finálového soupeře USK. Na lepšící se americké duo Brittany Carter a Jordan Adams si ale Jihomoravanky budou muset dát pozor.

Utkání Lokomotiva Trutnov - KP Brno se hraje v neděli 11. listopadu od 17 hodin v Trutnově v hale v Komenského ulici.