42

15
30

Trutnov nutil Slavii ke ztrátám

Velmi cennou výhru si připisují basketbalistky Trutnova. Východočešky si v domácím prostředí v dohrávce sedmého kola ŽBL na svátek výročí 100 let republiky poradily se Slavií Praha 75:62 a získaly třetí výhru v sezoně.

Zápas hraný před skvělou kulisou byl od začátku velmi vyrovnaný a oba soupeři se tahali o každý bod. Slavia do zápasu výborně vstoupila a brzy vedla o pět bodů, stejně rychle ale o svůj náskok přišla, a naopak domácí hráčky odskočily do osmibodového vedení. Hned ve druhé minutě druhé čtvrtiny ale už byly ve vedení znovu Pražanky.

Vyrovnaný duel pokračoval i ve třetí čtvrtině a když třináct minut před koncem poslala Dominika Pohunková Slavii trojkou do pětibodového náskoku, vypadalo to s hostujícím týmem velmi dobře. Od té doby už ale Slavia dala do konce zápasu jen dva koše z pole, celkem šest bodů a Trutnov začal postupně navyšovat vedení. Definitivně šly domácí hráčky do vedení trojkou Kozumplíkové krátce před koncem třetí čtvrtiny a postupně se jejich náskok navýšil až na čtrnáct bodů. Slavii trápily hlavně ztracené míče, Pražanky se dopustily celkem 30 chyb, které potrestal Trutnov 28 body.

Trutnov dovedla k výhře Brittany Carter, která nastřílela 21 bodů, patnácti body ji doplnila Anna Rylichová. Kromě osmibodové Terezy Šípové se do dvouciferných čísel dostala celá základní pětka Trutnova. V dresu Slavie se na jedenácti bodech srovnaly Barbora Jindrová a Petra Bakajsová.

Martin Stavěl (trenér Slavia Praha):„Zápasy v Trutnově jsou pro nás jako přes kopírák. Přijedeme sem jako mírní favorité a potřetí za sebou odjíždíme poraženi. Výhra Trutnova byla zasloužená z jediného důvodu a to proto, že víc chtěl vyhrát. Co nás obrovsky limitovalo byl neuvěřitelný počet našich ztrát. Ještě jsem nekoukal na technický zápis, ale jsem si jistý, že jich bylo přes dvacet. Minimálně patnáct jich bylo hodně hloupých, soupeř se dostal k více střelám a do toho všeho jsme ve čtvrté čtvrtině absolutně střelecky vyhořeli, nedali jsme několik úplně jasných dvojtaktů, kde nebyl žádný obránce a výsledek je takový, jaký je. V zápase nebyl jeden rozhodující moment, my jsme se dnes porazili sami. Když už ubráníme a získáme míč, tak místo toho, abych podrželi míč a zahráli, co umíme, tak děláme hloupé chyby a ztratíme míč. Když to takhle uděláme ve čtvrté čtvrtině třikrát, čtyřikrát za sebou, nemůžeme zvítězit.“

Michal Martišek (trenér Loko Trutnov):„Chtěl bych poděkovat fanouškům oběma týmů. Byl to fantastický zápas ve výborné atmosféře a byla radost ho hrát. Basketbal se hraje pro fanoušky a jsem rád, že se takhle fandí. My jako trenéři to pak máme trochu těžší, ale dnes jsme si to pohlídali. Dnešní utkání se muselo každému líbit. Konečně jsme po několika zápasech ukázali, že umíme nejen hrát se silnými soupeři, ale i je porazit. V zápase bylo mnoho kritických momentů, které jsme na rozdíl od duelů s Žabinami a Nymburkem zvládli. Hned v úvodu jsme ztráceli, Slavia nám utekla na pět bodů a zápas se tam mohl zlomit. Do posledního bodu jsme plnili taktické pokyny a donutili jsme soupeře k neskutečnému množství chyb, které jsme trestali lehkými koši a myslím, že tohle rozhodlo. Na tak zkušený tým, jako je Slavie, bylo těch ztrát opravdu hodně. Byli jsme dobře připravení, plnili jsme taktické pokyny a gratuluji hráčkám k dnešnímu vítězství. Jsem spokojený, že už máme tři výhry. Jsem rád, že jsme dokázali zatím pokaždé zvítězit doma a tajně jsme doufali, že budeme mít takovou bilanci. Příští neděli nás čeká Teamstore Brno, který bychom měli porazit. Jenže nás nečeká nic lehkého, protože Brno odehrálo včera katastrofální zápas na USK a u nich se nikdy nehraje lehce. Musíme se maximálně soustředit, jít zápas od zápasu a celkovou bilanci výher budeme řešit až později.

9 33 42 1 8 4 30 14 21 45 62

Duely mezi Lokomotivou Trutnov a BLK Slavií Praha mají své kouzlo, nechybí jim rivalita. Už dva roky ve vzájemných zápasech vítězí domácí celek. Jak tomu bude v nové sezoně?

Utkání Lokomotiva Trutnov - BLK Slavia Praha se hraje v neděli 28. října od 17 hodin v Trutnově v hale v Komenského ulici.