týmoví lídři

Slovanka

Užitečnost

Trutnov má první výhru

První výhru v sezoně získal v souboji týmů s dosavadními dvěma porážkami Trutnov, který přehrál Slovanku 86:70.

Duel by po celý první poločas vyrovnaný a soupeřky si vyměňovaly vedení jako na běžícím páse. Pak se však ofenziva hostující Slovanky zasekla a Trutnov si začal postupně vytvářet mírný náskok. Ten se už ve třetí desetiminutovce dostal na chvíli do dvouciferných čísel. Z toho se ještě Slovance podařilo dostat a zápas zdramatizovat, vyrovnat jim ale nešlo a závěr naopak patřil domácím hráčkám, které se mohly v závěru radovat z první cenné výhry.

Celá základní pětka domácích se dostala do dvouciferných čísel, nejlepší byla Brittany Carter s 18 body, Anna Rylichová přidala 14 bodů. Oporou Slovanky byla zkušená pivotka Tereza Vorlová, která se dostala na 22 bodů, Monika Satoranská doručila 16 bodů.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Věděl jsem, že zápas nebude jednoduchý, i když Slovanka nemá letos takovou kvalitu, jakou měla v loňské sezoně. V utkání bylo podstatné, jestli vydržíme hrát náš rychlý basketbal po celých čtyřicet minut. Byl jsem přesvědčen, že soupeř dříve nebo později odpadne. Měli jsme určitě lepší rotaci a lavičku. Klíčová byla třetí čtvrtina, kdy jsme výsledek otočili v náš prospěch, zlepšili jsme obrannou výpomoc ze slabé strany. Dobrý nástup měla Dominika Vašáková, která zastavila střelecky rozjetou Moniku Satoranskou. Pomohlo nám také vyfaulování jediné rozehrávačky Slovanky Motyčákové. Od tohoto momentu jsme zápas kontrolovali a hlídali si, abychom hloupými chybami neumožnili soupeři dostat se zpátky do utkání. Potěšily mě holky, že plnily de facto všechny pokyny. Všechny hráčky základní pětky se dostaly přes deset bodů. Byl to týmový výkon, každá hráčka, která byla na hřišti, skórovala, to také svědčí o naší týmovosti.“

Radek Šnábl (trenér Slovanky MB):„V prvé řadě gratuluji domácím k vítězství. Vyhráli i administrativní bitvu, kdy se nám nepodařilo zápas přeložit. Podcenil jsem reprezentaci 3x3. Abychom měli hráčky na perimetru, tak Mariana Opočenská nastoupila na hřiště prakticky z letadla a musela odehrát třicet minut. Největší radost z toho, jak hrajeme, mají asi trenéři juniorských výběrů, protože tři sedmnáctileté reprezentantky vyplňují role, které za normálních okolností obsazují seniorské hráčky. To, že máme problémy na perimetru, se projevilo ve druhém poločase, kdy se holky nechávaly přehrát zkušenějšími rozehrávačkami. Klíčový moment byl jednoznačný. V tuto chvíli máme k dispozici dvě typické rozehrávačky, zatímco Trutnov na pozici 1,2, malá 3 točil šest hráček. Zápas jsme ztratili mezi 25. a 32. minutou, kdy se nám první rozehrávačka vyfaulovala, a rozehrávačku musela hrát hráčka, kterou si dlouhodobě připravuji na pozici číslo 2. Je to veliký talent, od kterého si hodně slibuji, už jako sedmnáctiletá bude dominovat v extralize U19, ale těžko po ní můžu chtít, aby přehrála americkou rozehrávačku Trutnova.“

9 35 44 1 10 2 18 17 24 57 70

Loni se Lokomotiva Trutnov na Slovanku MB nechytala a podlehla jí 64:86 a 75:82. A tyto výsledky ji stály play off. V nové sezoně by však mohly mít Východočešky navrch, dá-li se usuzovat z „pouze“ 59bodové prohry se ZVVZ USK Praha (Slovanka s mistryněmi právě padla o 92 bodů). Jazýčkem na vahách může být třeba nová trutnovská posila Tereza Šípová. Ta má v 21 letech za sebou ligové štace ve VŠ Praha, ZVVZ USK Praha a U19 Chance, ale její basketbalové začátky jsou spojené se Slovankou.

Utkání Lokomotiva Trutnov - Slovanka MB se hraje ve středu 10. října od 18:30 v Trutnově v ulici Komenského.