Žabiny Brno

Užitečnost

Doskoky

Žabiny přehrály Trutnov díky Záplatové

Žabiny Brno potvrdily v domácím utkání s Trutnovem roli favorita a zvítězily 99:83, nebyl to však pro ně lehký zápas.

Trutnovské basketbalistky vstoupily do utkání s velkým odhodláním a díky vydařené střelbě se v první čtvrtině držely na dostřel. Pak se začaly prosazovat Žabiny a získaly si dvouciferný náskok, Trutnov se ale znovu nevzdal a do přestávky se dostal zpět do hry.

Ve třetí čtvrtině úřadovala dvanácti body Petra Záplatová a pomohla Žabinám zpět do dvouciferného vedení, které si už pak v poslední desetiminutovce pohlídaly. Truntovské hráčky si vybraly v poslední čtvrtině střeleckou krizi, pět minut nedaly ani bod a přišly o šanci na zvrat.

Žabiny dotáhly k výhře převážně tři hráčky, a to Petra Záplatová s 29 body, 21 bodů a 8 doskoků Justiny Matuzonyté a double-doublu Michaely Vackové za 22 bodů a 12 doskoků. Truntovu nestačilo 24 bodů Jordan Adams ani 23 Brittany Carter.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Minimálně první poločas se musel líbit všem fanouškům basketbalu, nám trenérům už trošku méně. Už dlouho jsem neviděl v ženském zápase skóre 58:54 po prvním poločase. Hrálo se velice ofenzivně. Bylo jasné, že tohle tempo nemůže vydržet celý zápas, a bylo jen otázkou času, u koho to přijde dřív. Domácí hráčky nám ve třetí čtvrtině utekly. Snažili jsme se dostat zpátky do zápasu, podařilo se nám rozdíl ve skóre snížit, ale Žabiny jsou v současnosti natolik zkušeným družstvem, že si svoje vedení pohlídaly. Našim holkám nemám co vyčíst. Po sobotním výkonu v Nymburku jsme opět dokázali, že můžeme hrát vyrovnaně s týmy z první šestky. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství.“

Viktor Pruša (trenér BK Žabiny Brno):„Věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic lehkého, a to se přesně ukázalo. Mám pocit, že se první poločas hrál úplně bez obran, pěkné utkání pro diváka, ale ne pro trenéry. My jsme v obranné fázi nechali dostat do hry obě zahraniční akvizice Trutnova. Do druhého poločasu jsme si řekli, že chceme nastoupit trošku jinak, že zastavíme přechodovou fázi soupeře, na které je logicky z důvodu malých výškových dispozic jejich hra postavena, což se nám docela dařilo. Zápas byl dlouho vyrovnaný a otevřený. Nám vycházely situace, kdy v prvním poločase jsme využívali vnitřní prostor a všechny míče jsme směřovali na Justinu Matuzonyté a ve druhém poločase, kdy se na to Trutnov připravil, nám naštěstí vycházely situace kick-out nebo inside-out po výhozu na trojkový oblouk.“

11 23 34 2 12 7 8 20 25 76 83

Petra Záplatová naplňuje předsezonní očekávání a v Žabinách Brno se etabluje do role tahounky. Dohrávaný duel však bude pro šestadvacetiletou reprezentační rozehrávačku specifický, postaví se proti mateřskému klubu Lokomotiva Trutnov.

Utkání Žabiny Brno - Lokomotiva Trutnov se hraje ve středu 24. října od 18 hodin v Brně v hale Rosnička.