22
16

týmoví lídři

Trutnov potvrdil formu a přehrál Brno

Basketbalistky Trutnova zvítězily v dohrávce osmého kola ŽBL na palubovce Teamstore Brno 82:56 a mají čtvrtou výhru v sezoně. Brňanky zůstávají s jednou výhrou na předposledním místě tabulky.

Východočešky vstupily do zápasu povzbuzeny velmi dobrým výkonem v minulém kole se Slavií, naopak Brno se snažilo zapomenout debakl v duelu s USK. Více se projevila forma Trutnova, který vstřelil prvních devět bodů zápasu, celkově dovolil v první čtvrtině vstřelit Brnu jen jeden koš z pole a celkem čtyři body. Náskok hostujících hráček se tak po prvních deseti minutách blížil dvacetibodové hranici. Pak se domácím rozjel útok, ale obrana stále nefungovala, Trutnov tak dalšími lehkými koši navyšoval náskok ke třicetibodové hranici. Po přestávce Trutnov polevil a Teamstore se zlepšil, takže se podařilo Brnu vyhrát třetí čtvrtinu a kosmeticky upravit skóre, v poslední čtvrtině už ale znovu kralovaly Východočešky a nakonec vedly až o šestatřicet bodů.

Ke čtvrté výhře v sezoně dovedla Trutnov Brittany Carter, která nastřílela 20 bodů a doskočila jedenáct míčů, šestnáct bodů přidala Tereza Šípová. Brno mělo jedinou dvoucifernou střelkyni v podobě Dominiky Murgášové s 10 body.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Dnes jsme nastupovali v pozici jasného favorita, což často bývají ty nejtěžší zápasy. Celý týden jsme se připravovali hlavně na koncentrovaný vstup do zápasu, který se nám povedl. V první půli jsme hráli jednoduchý basketbal, kontrolovali jsme doskok, využívali naší širší rotaci a hráli aktivně dopředu. O přestávce jsme opět apelovali na maximální koncentraci, ale bohužel zůstalo pouze u teorie. Domácím jsme dovolili osm útočných doskoků ve třetí čtvrtině, a když se k tomu přidalo zpomalení v útoku, Teamstore zaslouženě vyhrál tento úsek hry a snížil bodový rozdíl. Až ve druhé polovině poslední čtvrtiny jsme opět kontrolovali doskok a hráli aktivně, díky tomu vyhráli i druhý poločas a vezeme domů vysoké vítězství. Před reprezentační přestávkou nás čeká ještě doma eurocupové KP Brno, na které se důsledně připravíme a věřím, že i za podpory domácích fanoušků předvedeme doma další kvalitní výkon.“

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno):„Dnešní začátek zapasu nám bohužel nevyšel. Holky bojovaly, ale bohužel hloupé chyby v obraně a nízká úspěšnost střelby vytvářely mezi námi a soupeřkami propastný rozdíl, který se nám už nepodařilo stáhnout. Trutnov hrál moc pěkný útočný basketbal, u nás byla vidět velká bojovnost, jen musíme zapracovat na úspěšnosti střelby.“

18 41 59 6 17 11 16 24 24 108 86

Teamstore Brno bude napravovat bezprecedentní útočný krach, kdy mistrovskému USK Praha „nastřílel“ pouze 12 bodů. Doma vyzve Lokomotivu Trutnov, jež po výhře nad pražskou Slavií směle pomýšlí na sedmou (či dokonce lepší) pozici po základní části a návrat do play off.

Utkání Teamstore Brno - Lokomotiva Trutnov se hraje v neděli 4. listopadu od 17 hodin v Brně v hale Morenda.