týmoví lídři

U19 Chance

Užitečnost

Trutnov se musel snažit

Až nečekaně těžko se rodila osmá výhra v sezoně Trutnova, pro kterou si Východočešky dojely do Strakonic na palubovku U19 Chance, kde zvítězily poměrem 86:75. Trutnov měl skvělý start a rychle si získal až dvanáctibodový náskok. Ten však do poločasu zvládl domácí celek prakticky kompletně zlikvidovat a náporem ve třetí čtvrtině si naopak Strakonice vybojovaly desetibodové vedení, které svítilo na tabuli ještě sedm a půl minuty před koncem. Pak se však ofenziva domácích na tři minuty zasekla a Trutnov předvedl sérii 14 bodů v řadě, kterou otočil skóre ve svůj prospěch. Nápor hostů pokračoval, celkově nasázely hráčky Trutnova za poslední čtvrtinu 29 bodů a výhru si musely opravdu zasloužit. K té jim nejvíce pomohla 24 body Michaela Potočková, na sedmnácti bodech se shodly Brittany Carter a Anna Rylichová. Domácí celek hrající jen v šesti hráčkách vedla 25 body Anna Rosecká, 20 bodů a 13 doskoků přidala Tereza Halátková.

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Gratulujeme Trutnovu k vítězství. Přesto musím smeknout a pochválit šest statečných hráček Strakonic, které předvedly místy až heroický výkon. Vstup do utkání z naší strany nebyl povedený. Prohrávali jsme rychle o deset bodů. V průběhu druhé čtvrtiny se hra výrazně vyrovnala a do šaten se šlo rozdílem čtyřbodového manka. Ve třetí čtvrtině zavelely naše hráčky k obratu a dokázali jsme v průběhu vést až o deset bodů. Přesto to nestačilo a v poslední čtvrtině nám vlivem úzkého kádru docházely síly. A hráčka s číslem 16 úspěšnými tříbodovými pokusy zvedla Trutnov k velkému obratu. Myslím, že dnes se nemáme za co stydět a mám pocit, že jsme morálními vítězi my.“

Michal Martišek (trenér Trutnov):„Domácí tým si zaslouží za obětavý a bojovný výkon absolutorium. My jsme sice začali relativně koncentrovaně, vybudovali si 10 bodový náskok, ale pak jsme se úplně vytratili. V obraně nám nefungovalo absolutně nic, hořeli jsme na doskoku, domácí hráčky se postupně dostávaly do pohody a i v 6 hráčkách dnes sahaly na vítězství. Přesně se nám ukázalo, jak je v sportu důležité udržet si koncentraci a za žádných okolností nic nepodcenit i proti výrazně oslabenému soupeři. Doufám, že to bude pro nás dostatečné poučení do budoucna.“

18 23 41 2 25 12 10 21 19 106 86

Strakonickému U19 Chance chyběla zraněná Alena Jeništová, Lokomotiva Trutnov zas nedávno přišla o Terezu Šípovou. Východočešky budou jistě favoritem, ale zdravotní stav obou výše zmíněných podkošových hráček výrazně ovlivní podobu zápasu.

Utkání U19 Chance - Lokomotiva Trutnov se hraje v neděli 27. ledna od 17 hodin ve Strakonicích v hale STARZ.