Asistence

#37
11.0

Další stovka ale žádný rekord

Basketbalistky USK zvítězily podle očekávání i ve svém sedmnáctém utkání v letošní sezoně, když přehrály předposlední tým tabulky brněnský Teamstore 112:50. V úvodu ročníku v Praze dovolily mistryně nejslabšímu z brněnských týmů v ŽBL jen dvanáct bodů, tentokrát „překonání“ této mety nehrozilo, když dostala svůj tým trojkou na patnáct bodů už před polovinou druhé čtvrtiny Tereza Zítková. V tu chvíli už však také Pražanky vedly více než třicetibodovým rozdílem a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Brňanky pak zabraly a ve třetí čtvrtině nastřílely jedenadvacet bodů, jenže ke snížení náskoku to nevedlo a pouhé čtyři body v závěrečné čtvrtině trochu připomněly první letošní vzájemný zápas.

Šest ze sedmi hráček USK, které vyrazily odehrát tento duel do Brna, se dostalo do dvouciferných čísel, nepovedlo se to jen Veronice Šípové, která zůstala na šesti bodech. Střelkyní zápasu byla při absenci Alyssy Thomas Marja Režan, která se dostala na 22 bodů, Isabelle Harrison se blýskla 21 body a 14 doskoky. Brno táhla s 15 body Kamila Selucká, Hana Gašicová přidala 12 bodů.

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno):„Dnešní zápas byl pro holky velmi těžký především psychicky, po debaklu na Královce jsme měly ze soupeřek velký respekt, a ani po příchodu do haly, kde se rozcvičovalo sedmičlenné družstvo a z toho šest hráček základní rotace Euroligy holkám na náladě nepřidalo. Ovšem i tak se do zápasu vrhly velmi neohroženě a proti takto výbornému týmu předvedly výkon hodný obdivu.“

Natália Hejková (trenérka USK Praha):„Dorazili jsme jen v sedmi hráčkách, protože máme v týmu chřipkovou epidemii. Většinu zápasu jsme tak musely hrát se čtyřmi vysokými hráčkami, což samozřejmě není jednoduché, ale zkusili jsme si nové věci a byl to pro nás užitečný zápas.“

17 48 65 5 32 17 19 22 15 178 112

Když se v této sezoně potkaly Teamstore Brno a ZVVZ USK Praha poprvé, byl z toho výsledek 123:12 pro úřadující mistryně. Tentokrát budou doma Jihomoravanky, a tak snad nehrozí zopakování historického minima v počtu nastřílených bodů celým týmem.

Utkání Teamstore Brno - ZVVZ USK Praha se hraje v neděli 10. února od 17 hodin v Brně v hale Morenda.