26
12

Asistence

USK si spravil náladu

Basketbalistky USK si napravily náladu po dalším nevydařeném duelu v Eurolize a přehrály Nymburk hladce 105:59. Pražanky se snažily těžit především z rychlých protiútoků a z nájezdů do podkošového prostoru. Na útočné polovině byly velmi aktivní, a už ve 4. minutě nasbíraly domácí hráčky 5 týmových faulů, a každý další faul už hráčky USK Praha trestaly z trestných hodů. V páté minutě tak hráčky USK odskočily na 18:5 adomácí trenér zareagoval oddechovým časem. Ve druhé čtvrtině zlepšil Nymburk obranu, a dostávaly naopak do potíží hráčky USK. V útoku se jim dařilo střelecky a dvě minuty do konce poločasu vedly ve čtvrtině 22:16. Ani to však nevedlo k výraznému snížení rozdílu ve skóre. V útoku hráček USK Praha byla vidět v prvních 4 minutách druhé půle především dvojice Thomas s Kateřinou Elhotovou, které daly prvních 13 bodů třetí čtvrtiny. Pražanky pokračovaly v dobré obraně, po které pak předváděly pěkné útočné akce a do poslední čtvrtiny tak nastupovaly s 35 bodovým náskokem, takže závěr zápasu probíhal v klidu. Střelkyní zápasu byla Alyssa Thomas s 20 body a 9 doskoky, patnáct bodů přidala Kateřina Elhotová. Jedinou dvoucifernou střelkyní Nymburka byla s 12 body Chloe Wells. USK ani nepotřeboval novou americkou posilu pod koš Isabelle Harrison, které nedorazily včas zavazadla.

Kateřina Elhotová (hráčka USK Praha):„Hrály jsme bojovně, myslím, že nám to šlo dobře, jen ve druhé čtvrtině jsme trochu polevily. Více jsme vystřídaly a nehrály jsme úplně koncentrovaně. Ve druhém poločase už jsme se vrátily koncentrované a udělaly jsme si velký náskok. Zahrály si všechny hráčky a za to jsem ráda.“

Natálie Hejková (trenérka USK Praha):„Po návratu z Bourges a náročné cestě jsem očekávala, že to bude ještě kostrbatější utkání, než bylo. Zápas byl docela v pohodě. Nespokojená jsem byla na začátku druhé čtvrtiny. Vyhrávali jsme o dvacet bodů, střídající hráčky nehrály, jak jsem si představovala. Jsem ráda, že se v české lize mohou zapojit do utkání všechny hráčky a přibližovat se výkonnostně k jádru našeho týmu, abychom mohli i v Eurolize používat více hráček. Mrzí nás, že nemohla ještě nastoupit nová posila Isabelle Harrison, ale důvod je možná jiný, než by kdokoliv čekal. Stihli jsme pro ní připravit dres, vyřídit licenci, ale ztratila se zavazadla při jejím letu do Prahy. Snad by je měla mít dnes k dispozici.“

Nikolina Delić (hráčka Nymburka):„Byla to pro mě osobně a asi i pro všechny hráčky velká zkušenost hrát proti euroligovému týmu. Myslím si ale, že jsme mohly hrát lépe. Měly jsme hodně ztrát, a to byla naše největší překážka k vyrovnanějšímu průběhu zápasu.“

Daniel Kurucz (trenér Nymburka):„Část první čtvrtiny nebyla z naší strany špatná. Napadali jsme soupeře po celém hřišti a USK z toho mělo i nějaké ztráty. Vypadalo to chvíli i na docela zajímavý zápas. Ve druhé polovině jsme začali zbytečně střílet, vymýšlet akce, ze kterých měla být už první přihrávka finální a z toho vyplynuly ztráty. Celkem jsme ztratili šestadvacetkrát míč a zrovna USK je ten tým, který dokáže každou ztrátu potrestat. Brzy po změně stran bylo jasno. Líbil se mi dnes výkon Delič a Bittar.“

8 36 44 2 17 15 12 21 14 141 105

ZVVZ USK Praha má v Eurolize potíže i vinou užšího kádru, podkošový prostor tak přišla vyztužit Isabelle Harrison. Američanka hraje WNBA za Las Vegas Aces, euroligové zkušenosti sbírala v před dvěma lety v CCC Polkowice. Aktuální sezonu zahájila v Dike Neapol.

V duelu USK na palubovce BS DSK Basketball Nymburk KV dojde na zajímavý střet. Hostující Alena Hanušová a domácí Tereza Krakovičová mají celkově podobné statistiky, ale v doskocích si jdou „po krku“ nejvíce. Hanušová jich stihla 1552, Krakovičová jen o tři méně. Která z nich se jako první podívá do historického Top 20? Potřebují k tomu pokořit metu 1563 doskoků, na které jsou hned dvě jména, Kamila Opluštilová a Tereza Kuthanová.

Utkání DSK Basketball Nymburk - ZVVZ USK Praha se hraje v sobotu 26. ledna od 13 v Nymburce ve Sportovním centru ČUS.