Asistence

#37
3.0

Naděje Žabin zmizely už v úvodu

Basketbalistky USK Praha úspěšně zvládly návrat do klubové sezony po reprezentační přestávce, když doma v předehrávce čtrnáctého kola ŽBL přehrály Žabiny Brno 105:49. Hvězdou zápasu byla s 23 body domácí Alyssa Thomas.

Brňanky před několika týdny doma USK solidně potrápily, v Praze však od začátku nestačily. Naposledy bylo srovnáno ve třetí minutě 4:4, pak přišlo osm bodů domácích v řadě a zápas dostal jasný směr. První čtvrtinu ovládly domácí hráčky 22:7 a v dalším průběhu duelu své vedení průběžně navyšovaly. Nakonec vedly Pražanky až o 58 bodů a bez větších problémů zvládly generálku na důležitý souboj v Eurolize, který je ve středu čeká na palubovce ruského Jekatěrinburgu.

Thomas přidala ke své střelbě i 12 doskoků, doplnilo ji dalších pět hráček domácích ve dvouciferných číslech v čele se sedmnáctibodovou Alenou Hanušovou. Na deset bodů se dostala hostující Justina Matuzonyté, střelecký lídr Brňanek Petra Záplatová zůstala na sedmi bodech.

Viktor Pruša (Žabiny Brno):„Zaslouženě vyhrál soupeř. Přijeli jsme sem s nějakým plánem a chtěli jsme hrát alespoň tak vyrovnaně jako na domácím hřišti. Ale všechny 3 faktory, o kterých jsme mluvili, nebyly splněny. Byli jsme všude pozdě v přechodových fázích i na obranném doskoku a darovali jsme téměř každý 2. útok soupeři a nebyli jsme ani schopni proměňovat z pod koše. Potom je skóre takové, jaké je.“

Pavel Kubálek (asistent trenérky ZVVZ USK Praha):„V dnešním zápase bylo vidět, že jsme se sešli po krátké reprezentační pauze. Doufáme, že naše výkony se budou jen zlepšovat a dosáhneme dobrých výsledků i v nadcházejícím Euroligovém zápase v ruském Jekatěrinburgu.“

10 24 34 2 11 8 31 24 22 32 49

Po úspěšné reprezentační přestávce, ve které Lvice dotáhly úspěšné putování kvalifikací postupem na evropský šampionát z prvního místa ve své kvalifikační skupině, se vrací ŽBL. Bude to však prozatím jen jedním zápasem, a to předehrávkou čtrnáctého kola mezi USK Praha a Žabinami Brno. Tyto celky se už v letošním ročníku jednou střetly na palubovce Žabin, kde utržily po výsledku 58:83 domácí hráčky jednu z pouhých dvou porážek v dosavadní sezoně. Poločas prvního vzájemného střetnutí byl však vyrovnaný a Žabiny nakonec jako jeden ze tří týmů dokázaly udržet USK pod stobodovou hranicí, takže se před duelem s favoritem nemají čeho bát. Pražanky se v domácím prostředí budou chtít naladit na středeční pokračování Euroligy na palubovce Jekatěrinburgu a Žabiny by jim mohly být důstojným soupeřem.