2.0

#13
4.0

Žabiny připravovaly USK na Euroligu

Basketbalistky Žabin po velmi dobrém výkonu docela slušně trápily na domácí palubovce favorizovaný USK, který čeká ve středu klíčový duel v Eurolize s celkem Castors Braine. Brňanky sice nabraly hned v první čtvrtině dvoucifernou ztrátu, ale pak se sebraly a vyhrály prostřední dvě čtvrtiny, a ještě v úvodu poslední desetiminutovky prohrávaly po koši s faulem Šoukalové jen o pět. Pak hostující hráčky zabraly a závěr kontrolovaly, ale i tak mohou být Žabiny s výkonem i výsledkem spokojeny. Domácí vedla s 18 body Baysová, deset bodů přihodila Křivánková, USK měl pět dvouciferných střelkyň v čele s patnáctibodovou Kateřinou Elhotovou.

Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): „Myslím si, že to byl jeden z nejlepších ligových zápasů, ne náš, ale od soupeře. Jsem ráda za takový zápas, protože takový zápasy nás více připraví pro Euroligu než zápasy s vítězstvím o 100 bodů. Žabiny hrály živý basketbal a nedaly nám nic zadarmo. Je pravda, že včera jsme hráli večer utkání s chlapci, který nebyl jednoduchý a z tohoto pohledu velmi dobré dva dny a doufám, že to ve středu zúročíme všechno. Musím říct, že Katka Elhotová si zápas velice užívala.“

Viktor Pruša (trenér Basket Žabiny Brno): „Mě se dneska zápas hodnotí velice kladně. Dokázali jsme hrát naprosto, čímž myslím opravdu naprosto vyrovnanou partii proti kalibru jako je ZVVZ USK Praha. Jsem na holky opravdu pyšný, protože co dneska byly schopné předvést, tak to opravdu klobouk dolů dneska. Byli jsme schopni vyhrát druhou a třetí čtvrtinu, slabší část jsme měli akorát na začátku zápasu. Ve chvíli, kdy jsme si dokázali, že můžeme s USK hrát, tak jsme po celý zápas byli vyrovnaným soupeřem. Pět minut dokonce, když jsme prohrávali o 5 bodů, tak jsem si dokonce chvilku myslel, že bychom se mohli pokusit o zázrak. Tu koncovku si USK nakonec pohlídalo. Za mě velká spokojenost a myslím si, že se holkám patři pogratulovat a určitě to holky nakopne.“

8 29 37 3 16 14 16 18 20 94 78

Žabiny Brno kontra ZVVZ USK Praha. Sobotní souboj nejspíš skončí podle papírových předpokladů, a to je důvodem připomenout poslední zaváhání Pražanek v české nejvyšší soutěži. Došlo na něj 30. dubna 2013, ve finále proti celku z brněnských Žabovřesk nestačil USK 72:73. Oslavy titulu tehdy odložil jen o několik dnů a zároveň tím načal svou totální dominanci nad ligou. Letos tomu bude pět let.

Utkání Žabiny Brno - ZVVZ USK Praha se hraje v sobotu 27. ledna od 16:30 v Brně v hale Rosnička.