13
19

Žabiny Brno

Slavia padla počtvrté v řadě

Basketbalistky Žabin Brno zvítězily v devátém kole ŽBL nad pražskou Slavií 78:62 a uštědřily svému soupeři čtvrtou porážku v řadě. Samy se naopak v nekompletní tabulce posunuly na třetí příčku.

Do zápasu vstoupily domácí Brňanky skvěle, v první čtvrtině si vybudovaly až třináctibodový náskok, ale ve druhém období dokázaly vstřelit pouze tři koše v celkem za 7 bodů a dovolily soupeři návrat do zápasu. Ve druhém poločase už ale jako by bylo na hřišti stejně jako v úvodu jen jedno mužstvo a velmi dobrým výkonem si domácí basketbalistky zajistily dvouciferný náskok, který si donesly až do konce utkání.

Největší zásluhu na výsledném bodovém skóre střelecky nesou Petra Záplatová s 24 body a Karolína Malečková se 17 body. Slavii vedla s 20 body Dominika Pohunková, šestnáct jich přidala Michaela Vondráčková. Poražený celek odehrál duel v rotaci pouze 8 hráček a v průběhu utkání přišel ještě o zraněnou Theiner a v závěru i o vyfaulovanou Jamison-Myers.

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno):„My jsme měli výborný vstup do utkání, hráli jsme rychle, měli jsme otevřené střely, ty jsme využívali, skvělé procento za tři body. První čtvrtina nenasvědčovala tomu, že by se ten zápas měl v průběhu nějakým způsobem tahat. To se změnilo, když soupeř přešel na zónovou obranu 2-3 a my jsme trošku znejistěli, některé otevřené střely nám nepadly a úplně jsme nebyli v low post situacích, kde navíc v zóně fungovala velmi dobře téměř dvoumetrová Lisa Koopová, takže se nám těžko prosazovalo z low post pozic. Já jsem rád, že i přesto, že ne vždy jsme byli konzistentní ve střelbě z dlouhé vzdálenosti, tak tu odpovědnost naše klíčové hráčky nakonec vzaly, trefili jsme některé situace, kdy jsme to opravdu potřebovali, a posledních pět šest minut už se de facto dohrávalo. Za vítězství se Slavií jsme určitě rádi, protože pro udržení první čtyřky v tabulce jsme vyhrát potřebovali.“

Michaela Vondráčková (kapitánka Slavia Praha):„Začaly jsme bojovat a trošku jsme se do zápasu vrátily. V konci nám už nezbývaly síly, tím, že máme úzkou rotaci a zranila se nám další hráčka, tak jsme už nezvládly to dotáhnout, nedokázaly jsme se dostat do kontaktu.“

Petr Stavěl (trenér BLK Slavia Praha):„Po první čtvrtině to vypadalo strašidelně, změnili jsme obranu, to nám samozřejmě pomohlo, ale v této sestavě, v tomto počtu, bez rozehrávačky, s další hráčkou zraněnou jsme nemohli v tomto zápasu pomýšlet na vítězství a těžko můžeme konkurovat týmům v první pětce tabulky.“

9 31 40 1 8 5 19 18 17 60 62

BLK Slavia Praha teď prohrála třikrát za sebou, nezdar se ZVVZ USK Praha (59:122) se dal čekat, ty v hale Lokomotivy Trutnov (62:75) a doma se Slovankou MB (51:71) už méně. Pražanky si zkusí napravit reputaci v hale Žabin Brno. Ale pokud ještě během listopadu proběhnou změny v jejich kádru, nebude to překvapení.

Utkání Žabiny Brno - BLK Slavia Praha se hraje v sobotu 10. listopadu od 17 hodin v Brně v hale Rosnička.