19
16

Body

Šlágr kola pro Lvice

Ve šlágru patnáctého kola si to rozdaly dva týmy z nejlepší čtyřky soutěže a Hradec Králové ukořistil cennou výhru 62:55 nad Nymburkem. V ofenzivně utrápené první čtvrtině měl navrch Nymburk, který si několikrát vytvořil až pětibodový náskok, nedokázal ale soupeřkám více utéct. Druhá desetiminutovka ale vyšla lépe domácím hráčkám, které udržely Nymburk na jedenácti bodech a dostaly se před přestávkou do mírného vedení. Vyrovnaná bitva pokračovala, Středočešky tažené hlavně duem Chloe Wells – Alexandra Chomenčuk několikrát vyrovnaly skóre a před poslední čtvrtinou ztrácely pouhé tři body. Poslední desetiminutovky nastartovaly Lvice dvěma trojkami, utrhly se na devět bodů, a to jim dodalo sebevědomí. Nymburk se nevzdal a na soupeřky tlačil, blíže, než na pět bodů se ale nedostal.

Dvaašedesát nastřílených bodů si hráčky Hradce velmi dobře rozdělily, nejlepší střelkyní vítězek byla s 10 body a 10 doskoky zkušená pivotka Petra Kulichová, Andrea Klaudová přidala 9 bodů, dominanci Hradce na doskoku potvrdila osmi body a 11 doskoky Klára Marečková. Nymburk se opíral o Wells s 22 body a 10 doskoky, Chomenčuk přidala 16 bodů, vůbec se nedařilo opoře z posledních zápasů Michaele Krejzové, která za patnáct minut na palubovce nedala ani bod.

Romana Ptáčková (trenérka Hradce):„Bylo to hodně nervózní utkání, oba týmy si byly vědomi jeho důležitosti. Utkání vévodily obrany, myslím, že ani jeden z trenérů nemůže být spokojen s útočnou fází. Rozhodlo asi to, že se na našich bodech podílel celý tým. Soupeře táhla jen dvojice Wells a Khomenchuk, které předvedly výborné individuální výkony. Nakonec ale rozhodl týmový výkon, který byl na naší straně.“

Daniel Kurucz (trenér Nymburka)„Gratuluji Hradci. Myslím, že jejich hráčky hráli s větším nasazením, především v doskocích. Když soupeř zaznamená 14 útočných doskoků, tak se nedá vyhrát. Takže musíme zapracovat na tom, abysme začali konečně bojovat. Bez toho nevyhrajeme žádný zápas.“

7 25 32 2 4 10 16 20 24 40 55

Duel Sokol Nilfisk Hradec Králové - BS DSK Basketball Nymburk KV jen nejenom prostorem pro dva kluby s pořádně dlouhými názvy, ale také ringem pro dvě pořádně vytáhlé pivotky. V prvním souboji vyhrála „mini-maxi“ zápas nymburská Alexandra Chomenčuk (17 bodů, devět doskoků a dva bloky) nad královéhradeckou Petrou Kulichovou (pět bodů, čtyři doskoky a jeden blok). Jak tomu bude v odvetě? Dvě zkušené královéhradecké hráčky teď vedou menší bitvu mezi sebou. Kateřina Zavázalová v lize nastřílela 2098 bodů, Klára Marečková 2097.

Utkání Sokol Nilfisk Hradec Králové - BS DSK Basketball Nymburk KV se hraje v sobotu 19. ledna od 16 hodin v Hradci Králové v hale na Eliščině nábřeží.