Body

#15
14.0

Unavené Žabiny v Hradci nestačily

Program Žabin je po svátcích náročný, když v okleštěné sestavě ve čtvrtek nestačily v evropské lize EWBL na euroligový TTT Riga, hned v sobotu jim pak nevyšel duel na palubovce Hradce Králové a podlehly 65:90.

Do sestavy Žabin se po nemoci vrátily tahounky Petra Záplatová a Marques Webb a i ony přispěly k přestřelce v první čtvrtině, kdy oběma celkům padlo do koše skoro všechno. Lépe na tom byly ale přeci jen domácí Lvice, které vedly až o šest bodů.

Zlom však nastal až ve druhé desetiminutovce, kdy Brňanky vstřelily za prvních pět a půl minuty pouhé dva body a když se poté prosadila Klára Křivánková, jen snižovala na dvanáctibodový rozdíl. Ani to však nebyl konec a domácí Kateřina Zavázalová trojkou krátce před poločasem zvyšovala na 57:36.

Na Brňankách byla i trochu patrná únava, a i když se snažily, tak se jim příliš nedařilo náskok soupeřek stáhnout. V druhé půli to bylo v jednu chvíli o patnáct bodů, Hradec se ale rozhodit nenechal a druhou půli měl pod kontrolou.

Střeleckou hvězdou vítězek byla se 16 body Kristýna Minarovičová, do dvouciferných čísel se dostaly ještě čtyři její spoluhráčky, Brno vedla Beáta Adamcová se 14 body, Webb přidala bodů 13.

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové):„Dnes jsem z našeho výkonu měla opravdu radost. Zvlášť v prvním poločase jsme prostě byli lepší, než soupeř. Hodně důležité bylo, že každá hráčka, která přišla na hřiště měla velký přínos pro tým. A to se pak samozřejmě hraje dobře, když máte spolehnutí minimálně na deset hráček, jejichž individuální výkony dnes byly velmi dobré.“

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno):„Dneska jsme, při našich zdravotních problémech na perimetru, neměli moc co nabídnout. Nebyli jsme schopni vyrovnat se s agresivitou Hradce a v situacích 1 na 1 jsme vyhořeli. V útočné polovině jsme nebyli schopni se na perimetru uvolnit a vytvořit si pozice ke střelbě. A to jsou hlavní faktory, kde se ten zápas prohrál.“

17 27 44 3 13 7 18 21 21 66 65

Sláva Žabin Brno je sice zašlá, ale aktuální kádr podává sympatické výkony. V týdnu si sice Jihomoravanky připsaly první porážku v mezinárodní EWBL, ovšem výsledek 70:91 s lotyšským klubem TTT Riga, který působí v Eurolize, lze také brát spíše pozitivně.

Brňankám na startu roku scházely nemocné tahounky Petra Záplatová a Marques Webb. Nastoupí alespoň v ligovém souboji v hale Sokola Nilfisk Hradec Králové?

Utkání Sokol Nilfisk Hradec Králové - Žabiny Brno se hraje v sobotu 5. ledna od 16 hodin v Hradci Králové v hale na Eliščině nábřeží.