Asistence

#6
4.0

Hradec dobyl kurt Žabin

Hradecké lvice zůstávají i po třetím kole dál neporažené, naopak Žabiny zapsaly první prohru. Po vyrovnané první čtvrtině vzájemného duelu převzal v té druhé iniciativu hostující Hradec, který v posledních třech minutách první půle odskočil z 16-18 až na 18-29. A na tomto rozdílu se skore pohybovalo až do konce zápasu, který Hradec vyhrál 53-66.

Východočešky táhly Minarovičová (14), Matušková, Effangová (po 11) a Šípová (10), za Brno byla jedinou jednocifernou střelkyní Šoukalová (13+9 doskoků). Sokolu nejvíc pomohla údernost z trojek (2-7) a těžení z 22 ztrát soupeře.

Romana Ptáčková (trenérka Sokol Nilfisk Hradec Králové): „My jsme věděly, že nás tady nečeká nic lehkého. Upozorňovaly jsme hráčky na to, že tento tým hraje rychlou hru, velmi agresivní a má výborný útočný doskok, a proto mě i zaráží náš začátek, kdy soupeř měl za první poločas, myslím, 13 útočných doskoků. Myslím si, že to byl jeden z důvodů, proč se Brno na začátku dostalo do vedení. Pro diváky to nebyl moc líbivý basketbal, protože to byl hlavně tvrdý boj - myslím, že v poslední čtvrtině už za hranicí. Hráčky samozřejmě hrají tak, jak rozhodčí dovolí, ale tam už opravdu šlo o zranění, což se nakonec v našem týmu stalo.“

Viktor Pruša (kouč Basket Žabiny Brno): „Pro nás to byl dobrý zápas, i když jsme ve finále na -13. My jsme věděli, co od Hradce budeme očekávat, nebo co můžeme očekávat, jelikož jsme spolu hráli už v přípravě. Ty věci, na které jsme se připravovali, jsme byli schopni ze začátku částečně eliminovat. Měli jsme, konečně, po dvou kolech dobrý start v utkání. Zápas jsme si prohráli prvním poločasem, kdy jsme upozorňovali na sílu Hradce na útočném doskoku. Nebyli jsme schopni tuto herní činnost pokrýt. Třetí, čtvrté šance, které Hradec měl, a je natolik zkušený tým, že tyto šance dokázal využít. Současně s tím bylo až nepředstavitelně, až už jsem tomu ani nevěřil, co všechno jsme byli schopni v  prvním poločase zahodit. Kdybychom dali aspoň polovinu, tak poločas není o deset. Ve druhé půlce jsme se trošku zlepšili na útočné půlce a něco nám konečně spadlo z dálky. Bohužel jsme několikrát zaspali v návratu do obrany. Dneska ale musím hráčkám poděkovat za dobré nasazení. Jak řekla kolegyně, ten výkon rozhodčích nebo víceméně to, co dovolí rozhodčí, to se hraje, a tak to dneska bylo. Opravdu někdy možná nad rámec, ale myslím, že docela oboustranně. Já gratuluji Hradci a ještě jednou gratuluji našim hráčkám. Myslím, že jsme předvedli dobrý výkon.“

32 Pamela Therese Effangová 20:02 1/2 2/7 3/4 3 2 5 0 1 4 0 5 1 18 11

Zatím zůstává v ŽBL pět neporažených celků. Změní to zápas Žabiny Brno - Sokol Nilfisk Hradec Králové. Východočešky přijíždějí jako ten zkušenější z obou týmů a v jejich prospěch hovoří i nedávná historie. V posledních dvou ligových sezonách proti Žabinám nezaváhaly.