15
14

U19 Chance

Pětibodová čtvrtina rozhodla

Basketbalistky Slavie Praha jsou znovu o krok blíže sedmému místu po základní části a vyhnutí se pražskému derby s USK v prvním kole play off. V předehrávce jedenadvacátého kola ŽBL totiž zvítězily na palubovce strakonického U19 Chance 79:50. Pražanky do zápasu nakročily skvěle, když v první čtvrtině skvěle střílely a získaly si dvouciferný náskok. Pak se však protrápily druhou čtvrtinou a mohly být rády, e udržely nejtěsnější poločasové vedení. Duel jako na houpačce pokračoval po přestávce, když domácí U19 Chance zvládl za třetí čtvrtinu vstřelit jen dva koše z pole, celkově pět bodů a prohrál třetí desetiminutovku šestnáctibodovým rozdílem. To dodalo Slávistkám klid a v závěru kontrolovaly důležitou výhru. K té pomohla čtveřice dvouciferných střelkyň v čele s Leezou Burdgess, jenž zapsala 16 bodů a 12 doskoků, čtrnáct bodů přidala Dominika Pohunková. Poražené vedla se 13 body Karolína Fadrhonsová.

Petr Martínek (trenér U19 Chance): „Gratuluji družstvu Slavie k vítězství. Myslím si, že jsme odehráli první poločas skvěle, nejenom herně, ale i výsledkově. Ve druhém poločase nám již stabilně odešly síly, vázly nám útočné kombinace a prohráli jsme vysoký rozdílem.“

Stanislav Onuška (trenér Slavia Praha): „Úvodních pět minut zápasu bylo z naší strany výborných. Poté jsme polevili v koncentraci a výsledkem bylo vyrovnané skóre v poločase. Druhý poločas byl podle našich představ, hlavně v obraně, kde skutečně děvčata šlapala a z toho jsme těžili, plus začali jsme hrát disciplinovaně v postupném útoku. Do Strakonic jsme se těšili na pana Vondřičku.“

18 32 50 3 23 9 14 17 17 109 79

Basketbalistky Slavie Praha mají dvě kola před koncem základní části už jistý postup do play off. Klíčem však pro ně je vyhnout se osmému místu, které znamená ve čtvrtfinále prakticky nepřekonatelnou překážku v podobě USK Praha. Pražanky si mnohem raději udělají výlet do Brna a vyzvou tamní KP, které skončí druhé. Zatím k tomu mají velmi dobře nakročeno, potřebují však k udržení sedmé příčky potvrdit roli favorita a zvítězit na palubovce strakonického U19 Chance, který je s jedinou výhrou na předposledním místě tabulky.

Zápas U19 Chance – Slavia Praha se hraje v úterý 26. února v 17 hodin ve Strakonicích v hale STARZ.