U19 Chance

#25
27.0

Blízko první výhře

Strakonický U19 Chance byl velmi blízko první výhře, nakonec ale nestačil na Slavii Praha 83:86. Hostující hráčky měly doposud bilanci 0-8, v Edenu ale velmi dobře začaly a už v závěru první čtvrtiny vedly dvouciferným rozdílem. Slavia se v úvodu druhé čtvrtiny dostala zpět do hry, pak ale spáchaly domácí hráčky několik chyb a náskok hostujícího týmu znovu vzrostl. Ještě patnáct minut před koncem to bylo po koši Kristýny Tomšovicové 59:49 pro hosty, pak ale Slavia zabrala a minutu před koncem třetí desetiminutovky otočila domácí Petra Bakajsová trojkou na 65:63. Pak měly domácí hráčky více ze hry a tři minuty před koncem si vybojovaly sedmibodový náskok. Strakonický tým ještě zabojoval a dvakrát se dostal na rozdíl tří bodů, dál už to ale nešlo.

Slavia měla dvě jasné střelecké hvězdy, na 21 bodů se dostaly Brandi Windgate a Dominika Pohunková, devatenáct bodů přidala Petra Bakajsová. Poražený tým táhla s 20 body Karolína Fadrhonsová, sedmnáct bodů a 10 doskoků přidala Alena Jeništová.

Martin Stavěl (trenér Slavia Praha):„S naší rozsáhlou marodkou musíme být rádi za jakékoli vítězství. Vítězství bylo ubojované, soupeř nás trápil celé utkání, koncovku jsme ale už měli pod kontrolou.“

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Na Slavii jsme odehráli vyrovnané utkání až do úplného závěru, v podstatě se dá říct, že rozhodly detaily. Nemám u sebe technický zápis, ale důležité byly určitě trestné hody. Slavii jsme byli troufnu si říct celých 40 minut vyrovnaným soupeřem, nakonec jsme prohráli, ale musím celý tým pochválit, protože jsme předváděli velmi hezký basketbal.“

12 24 36 0 13 13 11 25 26 82 83

Příští pokořitelkou bariéry jednoho tisíce kariérních bodů v ŽBL se patrně stane křídelnice Dominika Pohunková z BLK Slavia Praha. Momentálně má na kontě 980 bodů.

Generální manažerka slávistek Darina Johnová by se tuze ráda dočkala přerušení čtyřzápasové šňůry nezdarů. A proti celku U19 Chance z jejích rodných Strakonic má její tým slušnou šanci. Jihočešky jsou totiž poslední, zůstaly jediným celkem, který ještě nezvítězil.

Utkání BLK Slavia Praha - U19 Chance se hraje v sobotu 1. prosince od 17 hodin v Praze v hale Eden.