Asistence

#4
5.0

Ostrava má první výhru v sezoně

První výhru si do tabulky zapsala Ostrava, ve Strakonicích uspěla 69:66. Klíčová byla až poslední čtvrtina, kterou ovládla Ostrava 21:7.  Předtím měl po většinu duelu navrch domácí U19 Chance, které vedlo až o třináct bodů, ale závěrečná čtvrtina jim pokazila šanci na výhru. V té dal domácí tým pouze jeden koš z pole a nechal si rozstřílet Srbku Ines Čorda, která pak duel definitivně rozhodla trojkou půl minuty před koncem, kdy poslala svůj tým definitivně do vedení. V utkání zapsala Čorda 20 bodů, osm doskoků a pět asistencí, doplnila ji Anna Kubíčková 14 body. Jihočešky zůstávají jako jediný zbývající tým ŽBL bez výhry, nepomohlo jim ani 11 bodů a 12 doskoků v podání Aleny Jeništové, na patnáct bodů se dostala Kristýna Tomšovicová.

Kamil Havrlant (trenér SBŠ Ostrava):„Jsme rádi za vítězství, které se ve Strakonicích nerodilo lehce. Utkání jsme rozhodli v posledních šesti minutách, kdy jsme na domácí vytáhli zónovou obranu, se kterou si domácí hráčky neporadily.  V závěru předvedly naše hráčky větší bojovnost a chuť po vítězství. Ve vyrovnaném a dramatickém utkání se střely dva mladé týmy.“

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Gratuluji soupeřkám z Ostravy k vítězství. Těžko hledám slova pro hodnocení dnešního utkání. Skvělý vstup domácích děvčat do utkání /stav 26:18/. V průběhu dalších 2 čtvrtin jsme dokázali udržet vysoké hráčky Ostravy v dostatečné vzdálenosti od koše, výborně jsme bránili a dostupovali ostravské hráčky. Rychlým přechodem jsme si v průběhu 3. čtvrtiny vybudovali slibný až 11 bodový náskok. V této pasáži utkání nás zdobila skvělá kombinační hra i rychlý přechod na útočnou polovinu soupeřek. Výborně jsme týmově bránili. V posledních 5 minutách utkání nás soupeř zaskočil zónovou obranou. Vytvořili jsme si sice střelecké pozice v průběhu 24s útoku jsme ovšem řadu střeleckých příležitostí přešli a obraně soupeřek tak dopomohli ke konsolidování, ale při střelbě jsme nebyli úspěšní. Vyrovnání přišlo po TH A. Jeništové a K. Fadrhonsové zhruba 45 s před samotným klaksonem /65:65/. Soupeř kontroval úspěšnou trojkou střelkyně I. Čorda po zvláštním zákroku jiné cizinky z Ostravy. V samotném závěru jsme se snažili ještě vývoj utkání obrátit, ale „ostatní“ byli dnes proti. Jsme všichni nesmírně smutní, neboť jsme 38 minut v utkání vedli, byli jsme i lepším týmem, a nakonec si šťastné soupeřky odváží vítězství. Holky dřely i bojovaly, o to víc to dnes bolí.“

10 29 39 1 13 6 14 24 26 67 69

V dohrávce druhého kola ŽBL mezi Ostravou a Strakonicemi půjde o hodně. Ani jeden z týmů nevstoupil do soutěže nijak slavně a jak SBŠ, tak U19 Chance prohrály svých prvních pět duelů a jsou posledními dvěma celky ročníku bez vítězství. Ostrava má alespoň jednu výhru z turnaje EWBL, Strakonice zatím sbírají jen porážky. Jeden z těchto celků však svou smůlu ve středu zlomí. Bude hrát velký vliv domácí prostředí?

Utkání U19 Chance - SBŠ Ostrava se hraje ve středu 24. října od 18 hodin ve Strakonicích ve STARZ Aréně.