Žabiny Brno

Užitečnost

Doskoky

Bronzové medailistky zdolaly stříbrné

V souboji stříbrného s bronzovým týmem posledního ročníku ŽBL se očekávala vyrovnaná bitva a diváci se dočkali. Od začátku měly mírně navrch Východočešky, nedokázaly však soupeřkám více utéct. Závěr první čtvrtiny ovládly sedmi body v řadě domácí Žabiny a srovnaly tak skóre. Po vyrovnané druhé desetiminutovce šly po přestávce Brňanky do pětibodového vedení, ale to však neudržely a před poslední čtvrtinou znovu vedly Lvice. Ty si i přes snahu domácích hráček svůj náskok pohlídaly až do koncovky, kterou zvládly a zvítězily 75:69. Žabiny střelecky vedla s 12 body rozehrávačka Petra Záplatová, která odehrála první ligový zápas po zranění achilovky. S jedenácti body ji doplňovala Janee Thompson, ale Brňanky může mrzet devět zahozených šestek, šest jich minula pivotka Justina Matuzonyté. Vítězky vedla se 16 body Kristýna Minarovičová, na deseti bodech se shodla čtveřice Šotolová, Klaudová, Effangová a Kulichová.

Romana Ptáčková (trenérka Sokol Hradec Králové): „S Žabinama jsme hráli před týdnem na turnaji a bylo mi jasné, že ligové utkání bude úplně o něčem jiném, což se nakonec potvrdilo. My jsme mnohem lépe zvládli obranný doskok a dovolili jsme soupeři jen 9 útočných doskoků. Zápas se hrál, jako obvykle s nimi, ve vysokém tempu. V 1. poločase jsem nebyla spokojená s řešením rychlého protiútoku, kdy jsme nebyli schopni několik slibných útoků lépe řešit. Handicap ze začátku utkání s rychlými fauly našich podkošových hráček jsme naštěstí dokázali ustát a byl to jeden z klíčů k možnému vítězství. Podali jsme velmi týmový výkon, proto nechci vyzdvihovat výkon žádné z hráček. Jsem ráda, že v rotaci 8 hráček (Bolardtová hrála 2 minuty), jsme utkání také velmi dobře zvládli po kondiční stránce.“

11 27 38 0 15 9 18 21 19 81 75

Žabiny Brno a Sokol Nilfisk Hradec Králové snad budou patřit do horních pater tabulky - jako už tradičně. Vždyť letos na jaře braly stříbro a bronz. Oba kluby sázejí na kontinuitu, Východočešky kádr doplnily dokonce jen na jediném postu: na soupisku začlenily sedmnáctiletou Barboru Noskovou.

Utkání Žabiny Brno - Sokol Nilfisk Hradec Králové se hraje v sobotu 28. září od 16 hodin v Brně v hale Rosnička.