40

Slovanka

Body

USK zahájil další ročník bez potíží

Mistrovský USK Praha vstoupil do nové sezóny se šňůrou 173 výher v řadě a Slovanka nedokázala podle očekávání soupeři příliš vzdorovat. Pozměněná sestava bronzových medailistek posledního ročníku Euroligy šla v páté minutě poprvé do dvouciferného vedení a od té doby zápas bez problémů kontrolovala. Středočešky nastřílely za úvodní hrací období devět bodů a jejich ztráta byla téměř dvacetibodová. Podle očekávání vypadal podobně i zbytek zápasu, ve kterém se domácí USK dostal do vedení až o 71 bodů. Dvouciferný počet bodů ve čtvrtině zvládla Slovanka překonat jen v posledním hracím období, a nakonec hostující hráčky podlehly 36:105. Hvězdou zápasu byla s 22 body a 12 doskoky Slovinka Marija Režan, sedmnáct jich přidala Valériane Vukosavljevič, patnáct doručila Kateřina Elhotová. Slovanka neměla žádnou dvoucifernou střelkyni, na osm bodů se dostala Samra Omerbašič.

Ján Hricko (trenér Slovanka MB): „Na úvod ligy s USK Praha, těžko se mi to komentuje. Snažili jsme se, ale bohužel ta basketbalová kvalita, fyzická síla a mentální připravenost i taktická, byla jednoznačně na straně USK. Snažili jsme se zabojovat, místy jim to ztížit, znesnadnit, ale bohužel se nám to nedařilo.“

Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): „Do sezóny jsme vstoupili úspěšně. Náš neúplný tým posílily tři hráčky z našich mládežnických rezerv. Všechny hráčky do utkání nastoupily a pro některé to byly první minuty a první body v nejvyšší soutěži. Do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme hrát dobrou obranu a využívat rychlých protiútoků, což se nám dařilo, ale ne po celé utkání.“

3 21 24 0 7 10 40 18 13 7 36

ZVVZ USK Praha bude lize bezpochyby kralovat, do nového ročníku si přináší vítěznou sérii čítající 173 zápasů a jen minimálně obměněný tým. Z cizinek chybí Leticia Romero a Isabelle Harrison, novou rozehrávačkou je Cristina Ouviňa. A Slovanka MB? Ta naopak ztratila několik klíčových hráček (Monika Satoranská, Tereza Vorlová, Denisa Harapesová, Tereza Motyčáková) a na nového kouče Jána Hricka čeká úkol najít opory nové.

Utkání ZVVZ USK Praha - Slovanka MB se hraje v sobotu 28. září od 17 hodin v Praze v hale Královka.