#23
13.0

Asistence

První výhra patří Trutnovu

Zápas o první výhru v novém ročníku RENOMIA ŽBL vyšel lépe Trutnovu, které v dohrávce třetího kola zvítězil na domácí palubovce nad Strakonicemi až po prodloužení 88:76. Duel byl po většinu průběhu velmi vyrovnaný, povětšinou však vedly domácí Východočešky, které v deváté minutě vedly sedmibodovým rozdílem 20:13. Pak dokázaly zareagovat i na nápor soupeřek a tři minuty před přestávkou vedly po šestce Anny Rylichové dokonce o osm bodů. Pak se ale Strakonice ještě zlepšily a v polovině třetí čtvrtiny šly po minisérii poprvé od samého úvodu do vedení. Vyrovnaná bitva gradovala v poslední čtvrtině, do které Strakonice vstoupily šňůrou 10:2 a vybojovaly si mírný náskok. Ani ten však ale na rozhodnutí nestačil, protože Trutnov přitvrdil v obraně a zoufalý nápor dokonala vyrovnáním trojkou z rychlého protiútoku minutu před koncem Kateřina Kozumplíková. V posledních útocích si ani jeden tým nedokázal vytvořit střeleckou pozici a rozhodovat tak muselo prodloužení.

Do nastaveného času vstoupily lépe domácí hráčky, kterým se dařily rychlé protiútoky a pěti body v řade donutily Strakonice k timeoutu. Střelecké trápení hostujících hráček v prodloužení zápas nakonec rozhodlo, když první body v nastavené pětiminutovce daly Strakonice až 58 sekund před koncem, a to už na zvrat nestačilo.

Nejlepší střelkyní Trutnova byla s 22 body Aneta Finková, double double za 14 bodů a 13 doskoků přidala Bailee Cotton. Strakonice vedla šestnáctibodová Kateřina Galíčková, jedenáct jich přidala Kateřina Kuncipálová.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Rozhodlo, že jsme se nevzdali. Tři minuty před koncem jsme prohrávali o devět bodů, to už by některé týmy zabalily. My jsme se nevzdali. To mě strašně těší. Moc mě také těší, že jsme vyhráli. Ale netěší mě, že jsme se do takového stavu v zápase dostali. Naším problémem je, že začneme hrát až v momentě, kdy nám teče do bot, až poté ze sebe dostaneme maximum. První poločas jsme měli pod kontrolou, škoda, že jsme nevedli o více bodů než pět. Do třetí čtvrtiny jako bychom vůbec nenastoupili. Byla to soutěž o to, kdo udělá větší chybu. Strakonice postupně začaly věřit ve vítězství, šly do toho naplno a myslím si, že během druhého poločasu byly jednoznačně lepší. Na konci normální hrací doby jsme našli síly a dovedli zápas do prodloužení. V něm už jsme dominovali.“

Petr Martínek (trenér BK U19 Chance Strakonice): „Utkání se mi velmi těžko hodnotí. V našem týmu zavládlo zklamání, slzy a smutek. Před koncem jsme vedli o devět bodů, ale zápas šel do prodloužení, ve kterém měly domácí hráčky více sil a více štěstí. Týmy byly vyrovnané, ale rozhodlo štěstí domácího týmu. Naše holky musím pochválit, v Trutnově odehrály znamenité utkání. Myslím, že po návratu reprezentantek 3x3 z Číny bude naše forma stoupat. Věřím, že štěstí se v dalším utkání otočí na naši stranu a budeme šťastní zase my.“

10 23 33 0 20 11 16 18 29 62 76

Už jen jediný tým RENOMIA ŽBL bude po čtvrteční dohrávce třetího kola bez výhry. Před zápasem mezi Loko Trutnov a Strakonicemi dojde na střet týmů, které v novém ročníku nepoznaly pocit vítězství. U19 Chance mají kvůli odloženým duelům na kontě teprve dvě porážky, obě však proti aspirantům na přední příčky v podobě Slavie Praha a KP Brno. To Trutnov už má na kontě čtyři odehrané duely, ale tři z nich proti velmi silným celkům. Padly stejně jako U19 Chance s pražskou Slavií a KP, navíc ještě se Žabinami a Slovankou. S celkem z Mladé Boleslavi to byl jediný hratelnější zápas, ale tam Slovanka využila výhodu domácího prostředí. Takovou výhodu teď bude mít Trutnov a určitě toho bude chtít využít.

Utkání Lokomotiva Trutnov - BK Strakonice-U19 Chance se hraje ve čtvrtek 17. října od 19 hodin v Trutnově v hale v Komenského ulici.