23
20

Slovanka

Premiérová výhra Slovanky

Premiérovou výhru v novém ročníku RENOMIA ŽBL slaví ve čtvrtém kole hráčky Slovanky MB. Ty v úterní předehrávce doma zdolaly Trutnov 72:65 a odsoudily svého soupeře k nepříjemné třetí porážce za sebou.

Duel probíhal jako na houpačce. Na úvodní nástup domácích Východočešky skvěle zareagovaly a v osmé minutě šly do vedení 15:12. Pak však čekaly hostující hráčky téměř šest minut na další trefu z pole a Slovanka odskočila do devítibodového vedení. Nápor domácích pokračoval a jejich vedení vzrostlo před přestávkou až na třináct bodů. To však pro bojovný Trutnov nebyl ani zdaleka konec a Bailee Cotton snížila krátce po přestávce dvěma koši v řadě už jen na 39:40. Lokomotiva měla i šanci na obrat, ta však nevyšla a domácí hráčky velkou sérií 12:1 znovu utekly do dvouciferného vedení. Trutnov měl sílu ještě na jeden nápor, který vrcholil v poslední minutě. To Michaela Potočková snížila na rozdíl tří bodů, pak už ale žádný koš Trutnova nepadl a Slovanka pojistila vedení čtyřmi trestnými hody.

Střeleckou hvězdou zápasu byla hostující Anna Rylichová s 20 body, další tři její spoluhráčky se dostaly do dvouciferných čísel, ale ani to nestačilo. U vítězek se tři nejlepší střelkyně shodly na 12 bodech, a to zkušená Kateřina Křížová, Mariah Smelser a Andrea Ondroušková, která přidala také 11 doskoků.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Odehráli jsme špatný první poločas. Byli jsme málo důrazní, všechny nerozhodné míče měl soupeř, ačkoliv jsme si před zápasem řekli, že by to mělo být naopak. Nebyli jsme aktivní v útoku, ani v obraně. Nedokázali jsme využít, že Slovanka měla v každé čtvrtině vždy rychle čtyři fauly a místo toho, abychom atakovali koš, obstřelovali jsme ho z dálky a dostávali se do psychické nepohody. Po změně stran nastoupil úplně jiný Trutnov. Aktivní hrou v útoku a obraně jsme brzy dokázali smazat rozdíl. Bohužel v momentě, kdy to bylo o jediný bod, jsme neproměnili samostatný nájezd, dali šanci soupeři a ten získal svůj náskok zpět. Na začátku čtvrté čtvrtiny jsme zkusili nasadit ultra malou sestavu a zónovou obranu, ale ani tohle nevedlo k úspěchu a Slovanka vedla až o 14 bodů. Pak se znovu projevila naše bojovnost, závěr jsme odmakali, dotáhli se na tři body, ale domácí družstvo proměnilo důležité střely a šestky. Musím uznat, že Slovanka vyhrála zaslouženě. Nicméně sezona je dlouhá, čekají nás další důležité zápasy. Musíme se z prohry poučit a neopakovat chyby, kterých bylo dnes hodně, a jít s hlavami vzhůru do dalších utkání.“

12 27 39 4 12 12 20 22 14 67 65

Slovanka MB i Lokomotiva Trutnov mají ve srovnání s ligovou konkurencí hodně mladé kádry, a tak se dopředu počítalo, že to se sbíráním výher budou mít složité. Vzájemný střet je jedním z těch večerů, ke kterým by oba celky měly vzhlížet.

Kateřina Mahlerová ze Slovanky může proti svému někdejšímu klubu trefit svou jubilejní 200. ligovou trojku, nyní má zapsáno 199 úspěchů.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „V úterý se potkáme se Slovankou Mladá Boleslav, která už několik let patří k našim největším rivalům, a vzájemné zápasy také hodně napoví o tom, jak si daný tým bude vést v boji o playoff. Čeká nás velice podobně složený tým jako máme letos k dispozici my, tj. 5 žen, doplněných o kvalitní dorostenky. I proto očekávám velice bojovný a vyrovnaný zápas. Budou rozhodovat maličkosti, a to zejména v provedení těch nejzákladnějších basketbalových dovedností. Věřím, že budeme v této činnosti důslednější, že budeme aktivní a minimálně zopakujeme bojovnost z prvních dvou kol. Pokud tyto tři věci splníme, jsem přesvědčený, že budeme slavit první vítězství v letošním ročníku RENOMIA ŽBL.“

Utkání Slovanka MB - Lokomotiva Trutnov se hraje v úterý 8. října od 19 hodin v Mladé Boleslavi ve Sportovní hale.